Wizz Air zamyka bazę operacyjną w Poznaniu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 września 2018 14:13
36 komentarzy
Linie lotnicze Wizz Air zamykają bazę operacyjną na lotnisku Poznań-Ławica.
Reklama

To druga zamykana w ostatnim czasie baza operacyjna węgierskiego przewoźnika w Polsce. W czerwcu br. Wizz Air zamknął swoją bazę w Lublinie. Lotnisko straciło wtedy trzy z ośmiu tras oferowanych przez linię.

Wizz Air wykorzysta możliwość rozwoju poprzez przeniesienie i zwiększenie od marca 2019 roku liczby miejsc na innych polskich trasach cieszących się dużą popularnością wśród klientów i będzie nadal realizować loty na kilku trasach z Poznania, w tym:
Paryż-Beauvais, Londyn–Luton, Eindhoven, Doncaster-Sheffield oraz Oslo Torp-Sandefjord.

Zamknięte zostaną trasy z Poznania do:
  • Dortmundu,
  • Rejkiawiku,
  • Birmingham,
  • Malmo
  • Sztokholmu
Przedstawiciele linii przekonują, że baza w Poznaniu rozwija się zbyt wolno i ma słabe prognozy na przyszłość. Wszyscy pracownicy poznańskiej bazy będą mieć możliwość dalszej pracy w Wizz Air w innych lokalizacjach.

Baza w Poznaniu została uruchomiona 31 stycznia 2008 roku i była czwartą po Katowicach, Warszawie i Gdańsku. W tym roku przewoźnik świętował jej dziesięciolecie. Przewoźnik oferuje obecnie loty ze stolicy Wielkopolski do Paryża, Barcelony, Eindhoven, Rejkjavíku, Dortmund, Oslo, Malmö, Sztokholmu, Kijowa, Birmingham, Doncaster/Sheffield i do Londynu. W poznańskiej bazie znajdują się dwa airbusy a320, jeden z nich trafi do Gdańska.


W 2018 roku w ofercie Wizz Air zaoferował 700 tys. miejsc, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9a6a7 2018-09-21 11:25   
gość_9a6a7 - Profil gość_9a6a7
Smutna informacja dla Wielkopolski, że WizzAir zamyka bazę na lotnisku w Poznaniu i że ubędzie kilka połączeń. Zgadzam się z jedną z wcześniejszych opinii trudno jest porównywać potencjał różnych lotnisk i zainteresowanie lotami jeżeli jedno lotnisko ma w większości połączenia pracownicze/emigracyjne, a inne np. Rzym, Barcelona, Lizbona, Porto, Bari, Lamezia, Neapol, Madryt. Ja osobiście jestem zwolennikiem tych drugich i w każdych z tych miejsc byłem i muszę się nakombinować, żeby polecieć do nich z Poznania. A zawsze wybieram połączenie z POZ nawet z przesiadką, bo nie chce mi się dojeżdżać na inne lotniska z małymi dziećmi. Co do bazy Wizzaia w POZ to, to że linia likwiduję bazę na danym lotnisku, nie oznacza, że wcale nie będzie z niego latać. A Wizz na szczęście nadal będzie latać z POZ tylko że będzie mniej kierunków. Być może zarząd za mało się starł aby tą bazę utrzymać. Morze na zakończenie tego wszystkiego zarząd Ławicy postarałby się ponegocjować i dogadać z WizzAierm żeby ten przywrócił chociaż w sezonie letnim lubiane i cieszące się zainteresowaniem połączenia do Barcelony El Part. Osobiście korzystałem z tego połączenia nawet kilka razy w roku. Z lotniska w Barcelonie jest wiele możliwości żeby polecieć dalej do innych miast Hiszpanii, na Baleary czy do Portugalii. Hiszpania cieszy się dość dużym zainteresowaniem wśród Polaków, a sama Barcelona jest
bardzo fajnym miejscem żeby nawet w miesiącach jesiennych wyjechać na kilka dni i oderwać się od jesiennej szarówki w Polsce. W związku z powyższym uważam, że jest to dość oblegany kierunek. Co więcej jak latałem Wizzairem z POZ do BCN o różnych porach roku to samolot zawsze był pełen.
wyluzowany 2018-09-21 08:08   
wyluzowany - Profil wyluzowany
Jak my Was rozumiemy..
gość_acec0 2018-09-19 16:01   
gość_acec0 - Profil gość_acec0
Wrocław podzieli los Poznania i to niedługo
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama