×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy plan ratunkowy dla Alitalii


Nowy rząd we Włoszech opracowuje plan ratunkowy dla przeżywającego od wielu lat turbulencje finansowe narodowego przewoźnika Alitalia. Nowy pomysł ma polegać na wsparciu linii lotniczej przez włoskie spółki państwowe.Media nad Tybrem informują, że nowy rząd włoski chce ratować Alitalię, linię lotniczą, która w zasadzie na stałe pozostaje pogrążona w kryzysie finansowym. Najnowszym kołem ratunkowym dla Alitalii ma być wsparcie udzielone przez spółki kontrolowane przez włoskie państwo. W przejęcie lotniczej spółki mają zostać zaangażowane przedsiębiorstwa Ferrovie dello Stato (FS), Poste Italiane i Eni. O ile spółka kolejowa FS potwierdziła zainteresowanie pomysłem, to już dwie pozostałe firmy (pocztowa i energetyczna) stwierdziły, że nie prowadzą rozmów w tej sprawie. 


Od czasu ogłoszenia upadłości w maju 2017 r. przyszłość Alitalii nadal jest niepewna. Były rząd włoski rozpoczął proces sprzedaży. Proces poszukiwania odpowiedniego inwestora został o wiele miesięcy opóźniony z powodów politycznych związanych z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. W końcu jednak linie lotnicze Lufthansa, easyJet i Wizz Air oraz inwestor Cerberus Capital Management zgłosiły chęć przejęcia części lub całości włoskich linii lotniczych. Jednak teraz nowo powstały rząd w Rzymie chce, aby większość udziałów w Alitalii należała do państwa. Takie stanowisko nie wróży szybkiego rozwiązania problemów włoskiego przewoźnika.
    gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie