Nowy plan ratunkowy dla Alitalii

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
19 września 2018 09:30
1 komentarz
Nowy rząd we Włoszech opracowuje plan ratunkowy dla przeżywającego od wielu lat turbulencje finansowe narodowego przewoźnika Alitalia. Nowy pomysł ma polegać na wsparciu linii lotniczej przez włoskie spółki państwowe.
Reklama

Media nad Tybrem informują, że nowy rząd włoski chce ratować Alitalię, linię lotniczą, która w zasadzie na stałe pozostaje pogrążona w kryzysie finansowym. Najnowszym kołem ratunkowym dla Alitalii ma być wsparcie udzielone przez spółki kontrolowane przez włoskie państwo. W przejęcie lotniczej spółki mają zostać zaangażowane przedsiębiorstwa Ferrovie dello Stato (FS), Poste Italiane i Eni. O ile spółka kolejowa FS potwierdziła zainteresowanie pomysłem, to już dwie pozostałe firmy (pocztowa i energetyczna) stwierdziły, że nie prowadzą rozmów w tej sprawie.


Od czasu ogłoszenia upadłości w maju 2017 r. przyszłość Alitalii nadal jest niepewna. Były rząd włoski rozpoczął proces sprzedaży. Proces poszukiwania odpowiedniego inwestora został o wiele miesięcy opóźniony z powodów politycznych związanych z ostatnimi wyborami parlamentarnymi. W końcu jednak linie lotnicze Lufthansa, easyJet i Wizz Air oraz inwestor Cerberus Capital Management zgłosiły chęć przejęcia części lub całości włoskich linii lotniczych. Jednak teraz nowo powstały rząd w Rzymie chce, aby większość udziałów w Alitalii należała do państwa. Takie stanowisko nie wróży szybkiego rozwiązania problemów włoskiego przewoźnika.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_35f05 2018-09-20 06:55   
gość_35f05 - Profil gość_35f05
Monarch - 1 miesiąc i pozamiatane
Air Berlin - 3 miesiącei i pozamiatane
Alitalia - 30 lat minęło jak jeden dzień
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama