China Southern: 2 tysiące samolotów we flocie do 2035 roku

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
18 września 2018 10:10
1 komentarz
Chińskie linie China Southern Airlines planują niemal potrojenie swojej floty do 2035 roku - zadeklarował na konferencji w Guangzhou szef linii Tan Wangeng.
Reklama

Podczas odbywającej się w dniach 15-18 września br. w Guangzhou konferencji World Routes, szef linii China Southern wskazał także, że jego linia planuje w ciągu najbliższych trzech lat rozpocząć loty do miast w Ameryce Południowej. Jest to jeden z trzech obok Afryki i Antarktydy kontynent, na który chiński przewoźnik jeszcze nie lata.

- Do 2020 roku, rocznie podróżować będzie 200 milionów chińskich turystów. Daje nam to wiele możliwości rozwoju. Planujemy, że do roku 2020 będziemy mieć 1000 samolotów, a do roku 2035 liczba ta wzrośnie do 2000 - powiedział Tan Wangeng na konferencji w Guangzhou.


W zeszłym miesiącu przedstawiciele linii ogłosili, że na koniec czerwca br., flota przewoźnika składała się z 786 samolotów. Szef największej chińskiej linii pod względem liczby przewiezionych pasażerów, powiedział że jego linie szukają sposobów na sprostanie rosnącej liczbie przewoźników budżetowych, szczególnie w Chinach i Azji Południowo-Wschodniej, gdzie konkurują o udział w rynku.

- Wszystkie linie lotnicze potrzebują partnerów i rozwoju współpracy. Jeszcze nie próbowaliśmy ściśle współpracować z przewoźnikami nisko-kosztowymi, ale silnie rozważamy nad tym, jak mogłaby wyglądać taka kooperacja z naszą linią - powiedział Tan Wangeng.


Chińskie linie lotnicze, w tym główni rywale China Southern - linie Air China i China Eastern Airlines - w bardzo szybkim tempie rozwijają swoją flotę i otwierają nowe trasy w odpowiedzi na gwałtownie rosnące zapotrzebowanie rynku chińskiego na podróże lotnicze. Imponujące plany rozwoju floty linii China Southern idą w parze z prognozą Boeinga zaprezentowaną w zeszłym tygodniu, w której amerykański producent wskazał, że w ciągu najbliższych dwóch dekad, chińskie linie lotnicze kupią 7,7 tys. nowych samolotów o wartości 1,2 biliona dolarów, aby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na podróże lotnicze w kraju i w regionie.

Linie China Southern powstały w 1988 roku. Ich główną bazą są porty lotnicze w Guangzhou (tutaj też linia ma swoją siedzibę) oraz w Pekinie.

Fot. Heathrow Airport, (okładka) Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ba04d 2018-09-18 10:38   
gość_ba04d - Profil gość_ba04d
ciekawe jak one wszystkie się pomieszczą w KRK, jak jeszcze dojdzie United, AA czy Qantas?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama