×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Za dwa tygodnie strajk personelu pokładowego


Siedem związków zawodowych zrzeszających personel pokładowy Ryanaira w pięciu europejskich krajach zamierza podjąć 24-godzinny strajk w piątek 28 września br.


Po serii kilku strajków pilotów, z których ostatni odbył się dwa dni temu w Niemczech, przyszedł czas na akcję protestacyjną personelu pokładowego Ryanaira. Zapowiadany strajk stewardes i stewardów ma objąć pięć państw tj. Belgię, Hiszpanię, Holandię, Portugalię i Włochy. Do strajku przyłączy się siedem związków zawodowych. Ich liderzy wyrażają nadzieję, że do protestu przystąpią także organizacje pracownicze w Niemczech.

Personel pokładowy Ryanaira w wymienionych krajach ma powstrzymać się od wykonywania pracy przez 24 godziny w dniu 28 września br. Związkowcy oraz brytyjska prasa zwiastują, że w tym dniu nastąpi wielki chaos na połączeniach Ryanaira, który może narazić tysiące pasażerów na konieczność zmian planów podróży. Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika zdecydowanie zaprzeczają takiemu scenariuszowi. Dla uspokojenia pasażerów przywołują dane, które pokazują, że podczas odbytych już strajków zdecydowana większość (ponad 70 proc.) pracowników Ryanaira nie podjęła akcji strajkowej.  


Główna osią sporu pomiędzy dyrekcją linii lotniczej ze Swords, a jej pracownikami jest kwestia dostosowania umów o pracę do prawa krajowego, czyli prawa obowiązującego w bazach przewoźnika. Obecnie większość umów z personelem pokładowym opiera się na liberalnych przepisach irlandzkich. Ryanair w zasadzie zgodził się już na tę zmianę, ale dopiero od 2022 r. Związkowcy domagają się przyspieszenia tej decyzji i wprowadzenie nowych regulacji już w przyszłym roku. 

Jako, że planowany strajk ma odbyć się dopiero za dwa tygodnie, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że cała akcja zostanie ograniczona, dzięki negocjacjom prowadzonym przez obie zwaśnione strony. Niemniej wydaje się, że przywrócenie spokoju pracowniczego w firmie zajmie zarządowi Ryanaira więcej czasu niż tego oczekiwał.    


gość_ebe5b - Profil
gość_ebe5b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie