×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nigeryjczycy zamawiają dziesięć MAX-ów


Podczas ceremonii w Lagos, nigeryjskie linie Air Peace podpisały umowę z Boeingiem, na dostawę dziesięciu samolotów 737 MAX 8. Nowe samoloty mają pomóc linii rozwinąć sieć połączeń regionalnych.


Obecnie linia Air Peace lata boeingami 737 pomiędzy najważniejszymi miastami w środkowej i zachodniej Afryce. Linia zamierza wkrótce rozpocząć loty dalekodystansowe - w realizacji tego celu mają jej pomóc dwa boeingi 777-200ER, które niedawno dołączyły do floty przewoźnika.

Oszczędność paliwa i doskonałe zdolności operacyjne modelu 737 MAX sprawią, że samolot będzie odgrywał ważną rolę w rozwoju naszej działalności w nadchodzących latach - powiedział Allen Onyema, prezes i dyrektor generalny Air Peace Limited. 

- Afryka jest rozwijającym się rynkiem i jesteśmy dumni, że linie lotnicze takie jak Air Peace wybierają samoloty Boeinga. Niniejsze zamówienie odzwierciedla duże zapotrzebowanie na samoloty 737 MAX, które są wybierane przez linie lotnicze ze względu na najwyższą wydajność i niezawodność tych samolotów - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży i marketingu.

Air Peace to prywatne nigeryjskie linie lotnicze, powstałe w 2013 roku. Linia wykonuje zarówno loty regularne jak i czarterowe, głownie do nigeryjskich miast. Bazą linii jest port lotniczy im. Murtali Mohammeda w Lagos - największym mieście Nigerii i całego kontynentu afrykańskiego.

Fot. Boeing
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie