Nigeryjczycy zamawiają dziesięć MAX-ów

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
14 września 2018 09:31
Podczas ceremonii w Lagos, nigeryjskie linie Air Peace podpisały umowę z Boeingiem, na dostawę dziesięciu samolotów 737 MAX 8. Nowe samoloty mają pomóc linii rozwinąć sieć połączeń regionalnych.
Reklama

Obecnie linia Air Peace lata boeingami 737 pomiędzy najważniejszymi miastami w środkowej i zachodniej Afryce. Linia zamierza wkrótce rozpocząć loty dalekodystansowe - w realizacji tego celu mają jej pomóc dwa boeingi 777-200ER, które niedawno dołączyły do floty przewoźnika.

- Oszczędność paliwa i doskonałe zdolności operacyjne modelu 737 MAX sprawią, że samolot będzie odgrywał ważną rolę w rozwoju naszej działalności w nadchodzących latach - powiedział Allen Onyema, prezes i dyrektor generalny Air Peace Limited.

- Afryka jest rozwijającym się rynkiem i jesteśmy dumni, że linie lotnicze takie jak Air Peace wybierają samoloty Boeinga. Niniejsze zamówienie odzwierciedla duże zapotrzebowanie na samoloty 737 MAX, które są wybierane przez linie lotnicze ze względu na najwyższą wydajność i niezawodność tych samolotów - powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży i marketingu.

Air Peace to prywatne nigeryjskie linie lotnicze, powstałe w 2013 roku. Linia wykonuje zarówno loty regularne jak i czarterowe, głownie do nigeryjskich miast. Bazą linii jest port lotniczy im. Murtali Mohammeda w Lagos - największym mieście Nigerii i całego kontynentu afrykańskiego.

Fot. Boeing

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama