British Airways wyleasinguje airbusa A340-300 od Air Belgium

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
14 września 2018 08:42
Nie ustają problemy z silnikami Trent 1000 Rolls-Royce'a, które zasilają boeingi B787. Starając się rozwiązać te kłopoty i zrealizować zaplanowane rejsy British Airways (BA) wydzierżawi samolot zastępczy.
Reklama

Brytyjska linia lotnicza zamierza skorzystać z airbusa A340-300 będącego we flocie nowego belgijskiego przewoźnika. Air Belgium rozpoczął operacje na początku bieżącego roku z lotniska Charleroi (CRL) czterema samolotami A340-300. BA chce wykorzystać jeden z tych samolotów do zastąpienia uziemionych boeingów B787 na trasie z Londynu-Heathrow do Abu Zabi w terminach od 15 września do 4 października br.


Nie jest to pierwszy raz, kiedy BA korzysta z usług nowo powstałej linii z Charleroi. Na początku września Brytyjczycy wykorzystali samoloty Air Belgium na rejsach z Londynu do Kairu. Flota Dreamliner'ów BA jest w trakcie specjalnych kontroli związanych z niesprawnością sprężarki w silnikach Trent 1000 typu C. Przypomnijmy, że z podobnymi problemami zmaga się nasz rodzimy LOT, który też lata B787 napędzanymi turbinami Rolls-Royce'a.

Przedstawiciele BA zapewniają, że robią wszystko w celu zapewnienia odpowiednich alternatyw podróży swoim pasażerom. W ostatnich miesiącach BA, ratując rozkład, wydzierżawiło samoloty od Qatar Airways. Jednak w przypadku lotów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) współpraca z Katarczykami, którzy są z BA w tym samym sojuszu lotniczym oneworld, nie była możliwa. Ma to związek z trwającym już od prawie półtora roku konfliktem politycznym pomiędzy Katarem a czterema państwami arabskimi (Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Egiptem i ZEA).
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama