×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways wyleasinguje airbusa A340-300 od Air Belgium


Nie ustają problemy z silnikami Trent 1000 Rolls-Royce'a, które zasilają boeingi B787. Starając się rozwiązać te kłopoty i zrealizować zaplanowane rejsy British Airways (BA) wydzierżawi samolot zastępczy.Brytyjska linia lotnicza zamierza skorzystać z airbusa A340-300 będącego we flocie nowego belgijskiego przewoźnika. Air Belgium rozpoczął operacje na początku bieżącego roku z lotniska Charleroi (CRL) czterema samolotami A340-300. BA chce wykorzystać jeden z tych samolotów do zastąpienia uziemionych boeingów B787 na trasie z Londynu-Heathrow do Abu Zabi w terminach od 15 września do 4 października br.


Nie jest to pierwszy raz, kiedy BA korzysta z usług nowo powstałej linii z Charleroi. Na początku września Brytyjczycy wykorzystali samoloty Air Belgium na rejsach z Londynu do Kairu. Flota Dreamliner'ów BA jest w trakcie specjalnych kontroli związanych z niesprawnością sprężarki w silnikach Trent 1000 typu C. Przypomnijmy, że z podobnymi problemami zmaga się nasz rodzimy LOT, który też lata B787 napędzanymi turbinami Rolls-Royce'a.  

Przedstawiciele BA zapewniają, że robią wszystko w celu zapewnienia odpowiednich alternatyw podróży swoim pasażerom. W ostatnich miesiącach BA, ratując rozkład, wydzierżawiło samoloty od Qatar Airways. Jednak w przypadku lotów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) współpraca z Katarczykami, którzy są z BA w tym samym sojuszu lotniczym oneworld, nie była możliwa. Ma to związek z trwającym już od prawie półtora roku konfliktem politycznym pomiędzy Katarem a czterema państwami arabskimi (Arabią Saudyjską, Bahrajnem, Egiptem i ZEA). gość_2d3cd - Profil
gość_2d3cd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie