×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PLL LOT poprawia punktualność


W ciągu ostatnich 30 dni wskaźnik punktualności w PLL LOT osiągnął ok. 72 proc., a wskaźnik regularności wyniósł 99,3 proc. W porównaniu z czerwcem br. wskaźnik punktualności wzrósł o ponad 10 punktów proc.


- Nasi klienci oczekują, że linia lotnicza, którą wybierają zrobi wszystko, by rejsy odbywały się regularnie i na czas. Dla nas jest to zobowiązanie, którego zamierzamy dotrzymać. W sierpniu znacząco poprawiliśmy wskaźniki punktualności i regularności, osiągając w tym zakresie lepsze wyniki niż wiele innych linii lotniczych. Wrzesień wygląda pod tym względem jeszcze lepiej – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Od sierpnia wskaźniki punktualności przekraczają 70 proc. We wrześniu LOT przewiduje osiągnięcie wyniku punktualności połączeń na poziomie 75 proc., co powinno przekroczyć europejską średnią. 
 
W ciągu kilku tygodni LOT osiągnął regularność na poziomie powyżej 99 proc. a ostatni tydzień operacji był dotychczas najlepszym okresem od początku 2018 roku pod względem regularności wykonywanych połączeń - z wynikiem sięgającym powyżej 99,5 proc.

Nasi pasażerowie mogą być pewni, że zamierzamy wywiązać się z danej obietnicy wysokiego poziomu obsługi, zarówno pod względem regularności i punktualności operacji ale także obsługi pasażerskiej. Dzięki dostawom sześciu nowych Embraerów dla LOT-u zyskaliśmy elastyczność flotową, co pozwala nam na lepsze reagowanie na problemy operacyjne. Nadal w naszym hubie na Lotnisku Chopina w Warszawie pasażerom pomaga dodatkowe kilkadziesiąt osób, które dbają o to, by pasażerowie maksymalnie bezproblemowo przesiadali się na kolejne połączenia – dodaje Kubicki.

Jak wynika z naszego raportu w okresie 1-31 sierpnia br. wskaźnik punktualności sięgnął nieco ponad 66,5 proc., a średni czas opóźnienia zmniejszył się do 32 min. W sierpniu LOT obsłużył ponad 11,4 tys. lotów, odwołując 270 rejsów. Samoloty obsługujące dwa połączenia zawróciły do portu wylotu. 

W sierpniu wciąż zdarzały się słabsze dni dla operacji LOT-u, takie jak niedziela - 12 sierpnia, kiedy to współczynnik punktualności spadł do nieco ponad 46,8 proc., a średni czas opóźnień wynosił 45 min. Tego dnia samoloty LOT-u obsłużyły 348 rejsów, a sześć lotów było odwołanych. 

gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie