×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej Polaków skorzystało z medycznego assistance w wakacje


W trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd za granicę zadeklarowało 7,4 mln osób. Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że korzystanie z assistance medycznego wzrosło o 23 pkt proc.- Przed wakacjami zdecydowana większość Polaków zadeklarowała, że zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne. W tym sezonie chęć nabycia dodatkowego zabezpieczenia w postaci polisy turystycznej planowało ponad 5,5 mln Polaków czyli 74 proc. planujących wyjazd. Cieszy nas fakt, że coraz więcej osób docenia ubezpieczenie na czas zagranicznej podróży, które zapewnia dostęp również do prywatnych placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności i zagwarantuje pokrycie kosztów, a w razie potrzeby transport medyczny do kraju, który z odległych zakątków świata może być ogromnym kosztem – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. 


Wizyta lekarska – najczęstsze wsparcie potrzebne podczas wakacji 

W lipcu i sierpniu 2018 roku najczęściej potrzebna była pomoc assistance w wyniku nagłego zachorowania. Za granicą było to 79 proc. zgłoszeń. Kolejna przyczyna to wypadek – 19 proc. zgłoszeń. 

- Większość osób dzwoniących do Centrum Operacyjnego zwracała się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej (34 proc. zgłoszeń). Nasi klienci często korzystali również z możliwości zakupu leków w ramach polisy (28 proc. zgłoszeń). Podczas tegorocznych wakacji najdroższa pomoc medyczna udzielona została Polakowi przebywającemu na jednej z Wysp Kanaryjskich. Złamanie kości udowej, do którego doszło podczas upadku przy wychodzeniu z basenu wymagało operacji. Koszt hospitalizacji, operacji, rehabilitacji oraz transportu medycznego do Polski wyniósł około 250 tysięcy złotych – dodaje Ruszowski. 

Gdzie potrzebowaliśmy pomocy 

Największe zapotrzebowanie na usługi pomocowe przy ubezpieczeniu turystycznym poza granicami Polski pochodziła z w Grecji (22 proc.), Bułgarii (10 proc.) oraz Chorwacji (8 proc.). 

- Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do sezonu wakacyjnego w 2017 roku nastąpił znaczny wzrost interwencji z terenu Turcji (o 199 pkt proc.), Egiptu (o 236 pkt proc.) oraz Tunezji (o 382 pkt proc.). Oznacza to, że Polacy pozbyli się obaw związanych z zamieszkami, strajkami oraz zamachami terrorystycznymi, które w poprzednich latach zdarzały się w tych krajach. Nasze wiosenne badanie „Plany wakacyjne Polaków” wykazało, że kraje te z powrotem znalazły się w grupie TOP 10 ulubionych kierunków Polaków – wyjaśnia Ruszowski. 

fot. pixabay (CC)
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_429be - Profil
gość_429be
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie