×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brussels Airlines: W sierpniu prawie milion pasażerów


Brussels Airlines przewiozły w sierpniu 962 tys. pasażerów. To wzrost o 16,6 proc. w stosunku do ósmego miesiąca ub. roku.


W sumie w sierpniu na pokładzie samolotów belgijskiego przewoźnika podróżowało prawie 140 tys. pasażerów więcej niż rok temu.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano na trasach do Afryki (31,4 proc.) dzięki uruchomieniu, we współpracy z biurami podróży, wielu nowych połączeń sezonowych do Afryki Północnej. Na trasach europejskich odnotowano natomiast ponad 15 proc. więcej pasażerów, a w przypadku tras azjatyckich - przeszło 11 proc. więcej.


Brussels Airlines wykonały też blisko 7 proc. operacji lotniczych, a liczba dostępnych miejsc opisywanych wskaźnikiem ASK wzrosła aż o 20 proc., z powodu zastąpienia samolotów produkcji avro przez większe airbusy z rodziny A320. LF wzrósł z 85 proc. w sierpniu ubiegłego roku do 86,5 proc. w sierpniu 2018 roku (+1,5 pkt proc.).

fot. Brussels Airlines
gość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie