×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę drogi S1 do Pyrzowic


Katowicki oddział GDDKiA wskazał zwycięzcę w przetargu na rozbudowę drogi ekspresowej S1, która umożliwia dojazd do górnośląskiego portu m.in. od strony Dąbrowy Górniczej i Siewierza.


Najkorzystniejsza okazała się być, opiewająca na kwotę prawie 122 mln złotych, oferta konsorcjum firm: Rubau Polska i Construcciones Rubau, które rywalizowały z szesnastoma innymi oferentami.

Postępowanie przetargowe dotyczyło liczącego 9,7 km odcinka drogi ekspresowej S1 Pyrzowice-Podwarpie, z wyłączeniem istniejącego już odcinka z Pyrzowic do węzła Lotnisko. Obecnie na tym odcinku droga posiada po jednym pasie na każdy z kierunków, co zwłaszcza w sezonie letnim, przy zwiększonej liczbie samochodów docierających w pobliże lotniska, staje się problemem dla osób przyjeżdżających do portu od strony Siewierza.


Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana bezpośrednio po pozytywnym zatwierdzeniu całego procesu przez Urząd Zamówień Publicznych. GDDKiA zakłada, że stanie się to w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Rozbudowa drogi ma zakończyć się w 2022 roku.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie