×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Uni-top Airlines poleciały do Liège


Chiński przewoźnik cargo Uni-top Airlines uruchomił towarową linię lotniczą z Liège w Belgii do miasta Wuhan w Chinach. Jest to już druga europejska trasa Uni-top oraz dalsze wzmocnienie portu lotniczego w Liège.Uni-top Airlines obecne są w Europie od stycznia tego roku, kiedy to przewoźnik zainaugurował połączenia z Luksemburga do Wuhan. Najnowsze połączenie z Liège będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, towarowymi boeingami 747-400F. 

Nowe połączenie do Chin wykorzystywane jest głównie przez producentów części samochodowych z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W drodze do Europy, swoje towary wysyłają chińskie firmy z branży elektronicznej, odzieżowej, a także producenci części do maszyn. 

Istniejące na rynku od 2008 r. linie lotnicze Uni-top Airlines są pierwszym prywatnym przewoźnikiem z Chin specjalizującym się w dalekodystansowym transporcie cargo. W 2009 r. linie lotnicze wykorzystywały trzy boeingi 747-200F na trasach z Wuhan Tianhe Airport. Obecnie we flocie przewoźnika lata 11 samolotów szerokokadłubowych, w tym trzy boeingi 747-200F, jeden boeing 747-400F oraz siedem airbusów A300-600F. 

"Otwarcie tras z Luksemburga do Wuhan oraz z Liège do Wuhan pomoże Europie oraz Chinom dzielić korzyści wynikające z realizacji inicjatywy nowego jedwabnego szlaku, szybko napędzającej popyt na usługi logistyczne pomiędzy Europą i Centralnymi Chinami" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika. 


Lotnisko w Liège od pewnego czasu przyciąga wielu przewoźników cargo, gdyż brak slotów i tłok na głównych portach lotniczych w Europie powoduje, że towarowe linie lotnicze poszukują nowego miejsca do prowadzenia swoich operacji. W czerwcu współpracę z lotniskiem rozpoczęły linie lotnicze Volga-Dnepr Group wraz ze swoim partnerem strategicznym CargoLogicAir. Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego, strony chcą wzmocnić swoją pozycję na rynku europejskim poprzez rozbudowę regionalnego hubu i zwiększenie oferowania tonażu cargo. 

fot. Uni-top Airlines
gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie