Uni-top Airlines poleciały do Liège

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
12 września 2018 08:35
2 komentarze
Chiński przewoźnik cargo Uni-top Airlines uruchomił towarową linię lotniczą z Liège w Belgii do miasta Wuhan w Chinach. Jest to już druga europejska trasa Uni-top oraz dalsze wzmocnienie portu lotniczego w Liège.
Reklama

Uni-top Airlines obecne są w Europie od stycznia tego roku, kiedy to przewoźnik zainaugurował połączenia z Luksemburga do Wuhan. Najnowsze połączenie z Liège będzie obsługiwane trzy razy w tygodniu, w poniedziałki, środy i piątki, towarowymi boeingami 747-400F.

Nowe połączenie do Chin wykorzystywane jest głównie przez producentów części samochodowych z Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. W drodze do Europy, swoje towary wysyłają chińskie firmy z branży elektronicznej, odzieżowej, a także producenci części do maszyn.

Istniejące na rynku od 2008 r. linie lotnicze Uni-top Airlines są pierwszym prywatnym przewoźnikiem z Chin specjalizującym się w dalekodystansowym transporcie cargo. W 2009 r. linie lotnicze wykorzystywały trzy boeingi 747-200F na trasach z Wuhan Tianhe Airport. Obecnie we flocie przewoźnika lata 11 samolotów szerokokadłubowych, w tym trzy boeingi 747-200F, jeden boeing 747-400F oraz siedem airbusów A300-600F.

"Otwarcie tras z Luksemburga do Wuhan oraz z Liège do Wuhan pomoże Europie oraz Chinom dzielić korzyści wynikające z realizacji inicjatywy nowego jedwabnego szlaku, szybko napędzającej popyt na usługi logistyczne pomiędzy Europą i Centralnymi Chinami" - czytamy w oświadczeniu przewoźnika.


Lotnisko w Liège od pewnego czasu przyciąga wielu przewoźników cargo, gdyż brak slotów i tłok na głównych portach lotniczych w Europie powoduje, że towarowe linie lotnicze poszukują nowego miejsca do prowadzenia swoich operacji. W czerwcu współpracę z lotniskiem rozpoczęły linie lotnicze Volga-Dnepr Group wraz ze swoim partnerem strategicznym CargoLogicAir. Zgodnie z treścią podpisanego listu intencyjnego, strony chcą wzmocnić swoją pozycję na rynku europejskim poprzez rozbudowę regionalnego hubu i zwiększenie oferowania tonażu cargo.

fot. Uni-top Airlines

Reklama

Ostatnie komentarze

teemu 2018-09-17 23:57   
teemu - Profil teemu
@marqoos_pl: moglaby byc i chinska, gdyby sie nazywala uni-bttm ;)
marqoos_pl 2018-09-12 08:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ach, żeby to chociaż była brazylijska ta linia... Vers-Top... Przepraszam, Uni-top :P
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama