×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerofłot oraz Vietnam Airlines nawiążą strategiczną współpracę


Przedstawiciele linii lotniczych Aerofłot oraz Vietnam Airlines podpisali list intencyjny w sprawie wzmocnienia obustronnej współpracy.


Zgodnie z postanowieniami dokumentu, obaj przewoźnicy należący do sojuszu SkyTeam nawiążą umowy code-share obowiązujące na trasach krajowych w Rosji oraz Wietnamie, a także rozszerzą swoją współpracę na kilka obszarów biznesowych. Zgodnie z zapowiedziami, przyniesie to poszerzenie możliwości podróży pomiędzy Rosją i Wietnamem, zwiększy liczbę pasażerów podróżujących na pokładach obu przewoźników, jak również wzmocni wymianę handlową pomiędzy oboma krajami. 


- Podpisane dziś porozumienie uświetnia 25 rocznicę inauguracji lotów Vietnam Airlines do Rosji. List intencyjny przewiduje, że nasza współpraca będzie ewoluować w kierunku solidnego partnerstwa, na którym zyskają obie strony porozumienia, oferującego pasażerom szerszy wybór możliwości podróży oraz światowej klasy produkt pokładowy oferowany przez obu czterogwiazdkowych przewoźników - powiedział Trinh Ngoc Thanh, wiceprezydent Vietnam Airlines. 

Obecnie linie lotnicze Vietnam Airlines oferują trzy loty w tygodniu pomiędzy Hanoi i Moskwą, realizowane boeingami 787-9. Aerofłot operuje dziewięć lotów w tygodniu pomiędzy Rosją i Wietnamem: siedem raz w tygodniu z Moskwy do Hanoi oraz trzy razy w tygodniu z Moskwy do Ho Chi Minh. 


Nowa umowa z liniami Aerofłot, to już kolejne porozumienie o strategicznej współpracy w ostatnim czasie, które podpisały linie lotnicze Vietnam Airlines. Niecały rok temu wietnamski przewoźnik nawiązał umowę joint-venture z liniami lotniczymi Air France. Notujący szybkie tempo rozwoju przewoźnik otwarty jest także na współpracę z liniami lotniczymi spoza aliansu SkyTeam - w grudniu ubiegłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały z Vietnam Airlines umowę Special Prorate Agreement (SPA).

fot. Boeing, Tomasz Śniedziewskigość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie