Aerofłot oraz Vietnam Airlines nawiążą strategiczną współpracę

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
12 września 2018 09:00
Przedstawiciele linii lotniczych Aerofłot oraz Vietnam Airlines podpisali list intencyjny w sprawie wzmocnienia obustronnej współpracy.
Reklama
Zgodnie z postanowieniami dokumentu, obaj przewoźnicy należący do sojuszu SkyTeam nawiążą umowy code-share obowiązujące na trasach krajowych w Rosji oraz Wietnamie, a także rozszerzą swoją współpracę na kilka obszarów biznesowych. Zgodnie z zapowiedziami, przyniesie to poszerzenie możliwości podróży pomiędzy Rosją i Wietnamem, zwiększy liczbę pasażerów podróżujących na pokładach obu przewoźników, jak również wzmocni wymianę handlową pomiędzy oboma krajami.


- Podpisane dziś porozumienie uświetnia 25 rocznicę inauguracji lotów Vietnam Airlines do Rosji. List intencyjny przewiduje, że nasza współpraca będzie ewoluować w kierunku solidnego partnerstwa, na którym zyskają obie strony porozumienia, oferującego pasażerom szerszy wybór możliwości podróży oraz światowej klasy produkt pokładowy oferowany przez obu czterogwiazdkowych przewoźników - powiedział Trinh Ngoc Thanh, wiceprezydent Vietnam Airlines.

Obecnie linie lotnicze Vietnam Airlines oferują trzy loty w tygodniu pomiędzy Hanoi i Moskwą, realizowane boeingami 787-9. Aerofłot operuje dziewięć lotów w tygodniu pomiędzy Rosją i Wietnamem: siedem raz w tygodniu z Moskwy do Hanoi oraz trzy razy w tygodniu z Moskwy do Ho Chi Minh.


Nowa umowa z liniami Aerofłot, to już kolejne porozumienie o strategicznej współpracy w ostatnim czasie, które podpisały linie lotnicze Vietnam Airlines. Niecały rok temu wietnamski przewoźnik nawiązał umowę joint-venture z liniami lotniczymi Air France. Notujący szybkie tempo rozwoju przewoźnik otwarty jest także na współpracę z liniami lotniczymi spoza aliansu SkyTeam - w grudniu ubiegłego roku Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały z Vietnam Airlines umowę Special Prorate Agreement (SPA).

fot. Boeing, Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy