×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Interjet sprzeda suchoje


Meksykański Interjet planuje restrukturyzację w ramach której m.in. sprzeda 22 sztuki suchojów superjet 100.Spośród 22 sztuk suchojów latających obecnie dla meksykańskiego przewoźnika, najstarszy egzemplarz, oznaczony jako XA-JLG, liczy sobie nieco ponad pięć lat, natomiast najmłodszy - XA-MRM - zaledwie dwa lata.

Według medialnych doniesień, Interjet zastąpi rosyjskie maszyny airbusami A320neo, dzięki którym zaoszczędzi na paliwie i lepiej wykorzysta ograniczoną liczbę slotów, jakie mu przysługują na głównym lotnisku w Meksyku.


Suchoje nie cieszą się dobrą opinią w Ameryce Łacińskiej. Samoloty te były kilkakrotnie uziemiane - częściowo z powodów drobnych incydentów niezależnych od producenta, ale także z powodu problemów z serwisowaniem wynikającym z braku centrów serwisowych w obu Amerykach i ograniczonego dostępu do części zamiennych. W 2017 roku, napędzające SSJ 100 silniki PowerJet SaM, będące dziełem współpracy francuskich i rosyjskich konstruktorów, wymagały dodatkowych przeglądów.

Problemy serwisowe rosyjskich maszyn spowodowały spore kłopoty finansowe niskobudżetowego przewoźnika jakim jest Interjet. Ze sprawozdań finansowych wynika, że linia ma znacznie wyższe koszty operacyjne niż jej konkurenci z sektoru LCC, na dodatek niewiele mniejsze niż flagowy Aeromexico.

gość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie