×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: W sierpniu prawie 375 tys. pasażerów


Port Lotniczy Wrocław obsłużył w sierpniu 373 tys. pasażerów, czyli 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.Liczba pasażerów według miesięcy
Najwięcej pasażerów podróżowało z Wrocławia tanimi liniami lotniczymi. Według danych lotniska w sierpniu było ich blisko 202 tys., czyli ponad 29 proc. więcej niż w sierpniu poprzedniego roku.

Z oferty międzynarodowych połączeń sieciowych skorzystało w sierpniu 2018 łącznie blisko 40 tys. pasażerów, co oznacza wzrost o 22 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

W ruchu czarterowym podróżowało natomiast blisko 107 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o ponad 57 proc. w porównaniu do sierpnia 2017.

Największy udział tradycyjnie mają w tym przewoźnicy niskokosztowi. Warto jednak podkreślić, że znaczny wzrost liczby podróżnych systematycznie odnotowujemy też w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych oraz rejsów czarterowych, gdzie odnotowaliśmy znakomity, bo znacznie przekraczający 50%, wzrost. Stabilny, zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla naszego portu – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Lotnisko nie podaje ile pasażerów podróżowało na poszczególnych trasach, ale podkreśla, że loty do Alicante, Lizbony, Malagi oraz na Teneryfę cieszą się doskonałym wypełnieniem przekraczającym 94 proc. Port jest też zadowolony z wyników odnotowywanych na trasach obsługiwanych przez tradycyjnych przewoźników: do Frankfurtu, czy do Paryża-CDG.

Od początku 2018 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 2,25 mln pasażerów, czyli o ponad 17 proc. więcej niż w tym samym okresie 2017 roku.gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie