×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: W sierpniu 27 proc. wzrostu


Górnośląski port zakończył sierpień z wynikiem przeszło 694 tys. obsłużonych pasażerów. To o 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Ogółem w całym sierpniu na lotnisku odprawiono 694 127 pasażerów, czyli o ponad 147 tys. więcej niż w ósmym miesiącu ub. roku. W ruchu regularnym podróżowało ponad 301 tys. osób, tj. 22 proc. więcej niż rok wcześniej, natomiast w ruchu czarterowym ponad 392 tys. podróżnych, czyli o 31 proc. więcej.

Do najpopularniejszych, regularnych, połączeń wykonywanych z Katowic, należały w sierpniu połączenia do: Londynu-Luton (34,8 tys. podróżnych), Dortmundu (23,9 tys.), Eindhoven (13,6 tys.), Warszawy (11,7 tys.) i Londynu-Stansted (11 tys.).

W przypadku połączeń czarterowych, podróżni najbardziej upodobali sobie: Antalyę (43,3 tys. pasażerów), Burgas (39 tys.), Heraklion (21,3 tys.), Warnę (19,4 tys.) i Rodos (17 tys.).

W sumie w całym miesiącu wykonano 4 924 operacji lotniczych, tj. o 626 więcej (+14,5%) aniżeli w tym samym okresie zeszłego roku.

W sierpniu oraz lipcu pyrzowickie lotnisko było zdecydowanym liderem liczby obsłużonych pasażerów wśród polskich portów regionalnych. Bez wątpienia trwa najlepszy rok w historii pyrzowickiego lotniska. Szacujemy, że w jego trakcie z siatki połączeń skorzysta aż o 900 tysięcy podróżnych więcej niż w 2017 roku. Będzie to największy, roczny liczbowy wzrost odnotowany w Katowice Airport. Procentowy wzrost ruchu, który po ośmiu miesiącach bieżącego roku wyniósł około 27%, jest nie tylko wyższy od średniej europejskiej, która według ACI Europe to 6,7% ale także od średniego, szacowanego na 16% wzrostu ruchu, dynamicznie rosnącego polskiego rynku. Znakomite wyniki powodują, że koncentrujemy się na sprawnej realizacja inwestycji zwiększających przepustowość lotniska, takich jak rozbudowa parkingu przed terminalami, czy modernizacja i rozbudowa terminalu pasażerskiego B - podsumowuje Artur Tomasik, prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Od początku roku z usług portu skorzystało ponad 3,37 mln pasażerów. Oznacza to, że w Pyrzowicach gościło 742 tys. pasażerów więcej, a sam wynik jest o 27 proc. lepszy od rezultatu odnotowanego po pierwszych ośmiu miesiącach 2017 roku.gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie