×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wynajmie boeinga 767 od EuroAtlantic do obsługi lotów z Budapesztu


Od jutra do końca tego roku transatlantyckie połączenia LOT z Budapesztu będą obsługiwane boeingiem 767-300ER należącym do linii lotniczych EuroAtlantic Airways.


Umowa z EuroAtlantic jest kolejną umową wynajmu samolotu na loty z Budapesztu, zawartą przez LOT. Wcześniej LOT wynajmował airbusa A330 od linii lotniczych Air Europa. 

- Umowa ACMI z Air Europa dotycząca A330 nie została przedłużona. W celu usprawnienia sytuacji operacyjnej na trasach LH z Budapesztu wykorzystujemy od jutra samolot boeing 767-300 od EuroAtlantic Airways - potwierdza Konrad Majszyk z Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT w rozmowie z Pasazer.com

Boeing 767-300 EuroAtlantic już kilka lat temu wykonywał czasowo operacje dla polskiego przewoźnika. Samolot wyposażony jest w fotele w układzie dwóch klas podróży - ekonomicznej oraz biznes. W ten sposób dostępny jest mniejszy wybór klas podróży niż w przypadku rejsów na pokładzie boeingów 787 LOT-u. 

-

 Wysokie segmenty rezerwacyjne z premium economy dostają upgrade do biznesu. Najniższy segment premium economy zejdzie do klasy ekonomicznej - wyjaśnia Majszyk.


Wynajęcie dodatkowego samolotu od EuroAtlantic było konieczne po tym, gdy dalekodystansowa flota LOT jest uszczuplona w związku z problemami z silnikami Rolls-Royce Trent 1000 napędzającymi należące do przewoźnika boeingi 787. Od kilku miesięcy z siatki połączeń wyłączony jest samolot o rejestracji SP-LRF i na razie LOT nie udziela informacji o tym, kiedy maszyna będzie ponownie gotowa do przewozu pasażerów. 

- W sprawie silników Rolls-Royce’a jesteśmy w ścisłym kontakcie z producentem w sprawie ich wymiany. Sytuację utrudnia fakt, że problem ma charakter globalny, tzn. że z powodu usterek silników Rolls-Royce’a wyłączonych jest kilkadziesiąt Dreamlinerów różnych linii na całym świecie - przypomina Majszyk.

Wynajem boeinga 767-300 to rozwiązanie tymczasowe, którego koszty pokryje brytyjski producent dotkniętych problemami silników. 

- Zgodnie z życzeniem LOT-u producent silników zobowiązał się do wypłaty rekompensaty finansowej dla LOT-u z tytułu utraconych przychodów i kosztów umów ACMI. Szczegóły tych ustaleń to tajemnica handlowa - poinformował Majszyk.

fot. Piotr Bożyk
gość_d88a6 - Profil
gość_d88a6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie