×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean: W pierwszym półroczu prawie sześć milionów pasażerów


Greckie Aegean Airlines przewiozły w pierwszym półroczu 5,9 mln pasażerów. To o siedem proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Według opublikowanego przez Aegean, sprawozdania skonsolidowanego, łączne przychody sięgnęły w pierwszym półroczu 455,7 mln euro, natomiast strata netto zmniejszyła się z 20 do 13,8 mln euro.

Liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o siedem proc. do 5,9 mln pasażerów, przy czym należy podkreślić też zwiększoną liczbę oferowanych miejsc o cztery proc. oraz zwiększoną liczbę oferowanych miejsc w przeliczeniu na kilometry (ASK) o trzy proc. 

Aegean odnotował wzrost zainteresowania zarówno lotami regionalnych - z lotów między greckimi lotniskami skorzystało 2,7 mln pasażerów (wzrost o pięć proc.) - jak również międzynarodowymi, na których podróżowało 3,3 mln - osiem proc. więcej niż w pierwszych sześciu miesiącach ub. roku. Wskaźnik wypełnienia, tzw. load factor, zwiększył się z 79 proc. do 82 proc., a z Aten - głównego hubu przewoźnika, zainaugurowano 11 nowych połączeń międzynarodowych.


Przepływ środków pieniężnych związanych z działalnością operacyjną wzrósł ze 127,4 mln euro do 163,2 mln euro, w wyniku czego środki pieniężne i ich ekwiwalenty na dzień 30 czerwca 2018 r. wyniosły 375,8 mln euro, co oznacza wzrost netto o 58,4 mln euro w porównaniu z czerwcem 2017 r., nawet pomimo wpłacenia Airbusowi zaliczek w wysokości 33,6 mln euro związanych z rekordowym kontraktem na 30 airbusów z rodziny A320neo.

- Po bardzo udanym 2017 roku udało nam się jeszcze bardziej poprawić wypełnienie na naszych lotach i przewieźć więcej pasażerów dzięki konsekwentnemu zwiększaniu oferowania już drugi rok z rzędu i optymalizacji naszej siatki połączeń pomimo szerokiej konkurencji na rynku. Coraz więcej turystów przybywa do Grecji i ma to dla nas pewne znaczenie, ale jednak tylko sezonowe. Otworzyliśmy 11 nowych tras, które rozszerzyły naszą ofertę i wzmocniły pozycję Aten jako hubu. Nadal rozwijamy nasz produkt dzięki wprowadzanym zmianom w programach lojalnościowym oraz w systemie rezerwacyjnym, a co najważniejsze, jesteśmy teraz zaangażowani w przygotowania pod odbiory samolotów z rodziny airbus A320neo, które będą miały lepszą wydajność, zasięg, a dla naszych pasażerów będą się wiązały z wygodniejszą podróżą - powiedział Dimitris Gerogiannis, dyrektor generalny Aegean.

Całe sprawozdanie można znaleźć pod linkiem.

fot. Airbus
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie