×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W sierpniu 15-proc. wzrost


Kraków Airport zamknął miniony miesiąc z wynikiem ponad 620 tys. obsłużonych pasażerów. Jest to rezultat lepszy o 15 proc. od ubiegłorocznego.


Liczba pasażerów według miesięcy
W sumie z oferty krakowskiego portu skorzystało 623 665 pasażerów, czyli o 82 tys. więcej niż przed rokiem. Na lotnisku wykonano łącznie 4 626 startów i lądowań, czyli o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku. 

- W lipcu i w sierpniu ze słoneczno-wakacyjnych kierunków skorzystało niemal 250 tys. pasażerów. Pasażerowie coraz częściej decydują się na podróż z przesiadką. Na przykład do Stanów Zjednoczonych latają przez Warszawę czy Budapeszt, do Kanady przez Kijów, a Tanzanię i Australię odwiedzają lecąc przez Dubaj – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

10 sierpnia lotnisko świętowało 4-milionowego pasażera. Od początku roku przez port przewinęło się ponad 4,45 mln pasażerów, co stanowi 17-proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu ub. roku.

Ubiegły miesiąc w Kraków Airport wiązał się jednak nie tylko ze szczytem wakacyjnych wyjazdów turystycznych czy 4-milionowym pasażerem - przedstawiciele lotniska podkreślają że do najważniejszych wydarzeń sierpnia należy także zaliczyć m.in. wypracowane porozumienie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, które umożliwi realizację zadań ratowniczych Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej (LSRG) w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo–Gaśniczego (KSRG) przez kolejne lata tj. do 31 grudnia 2024 r., co wyróżnia działającą w Balicach LSRG na tle pozostałych w kraju, jak również otwarcie: nowych punktów handlowych w terminalu - kawiarni Costa Coffee oraz Apteki św. Barbary - i nowej strefy dla dzieci, która umila najmłodszym czas spędzany na lotnisku.

gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie