×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Coca-Cola przejmuje popularną na lotniskach markę Costa


Firma Coca-Cola osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia marki Costa Limited. Przejecie popularnej na lotniskach marki może mieć wpływ na przyszły kształt branży travel retail.Obecnie na świecie istnieje wiele punktów handlowych na lotniskach, dworcach kolejowych oraz innych miejscach uczęszczanych przez podróżnych, które działają na licencji Costa Coffee, marki Whitbread. Transakcja przejęcia marki przez Coca-Cola Company, której wartość szacowana jest na 5,1 mld dolarów, powoduje że po raz pierwszy w historii, Coca-Cola wkracza na rynek gorących napojów. 

Zgodnie w pierwszymi deklaracjami nabywcy, Coca-Cola planuje kontynuować ekspansję marki Costa, także na lotniskach. 

- Costa daje Coca-Coli nowe możliwości i specjalizację w kawie, natomiast nasz system tworzy możliwość rozwoju marki Costa na świecie - powiedział James Quincey, prezydent oraz prezes zarządu Coca-Coli. 


- Zespół Costa Coffee oraz ja sam, jesteśmy bardzo podekscytowani dołączając do Coca-Cola Company. Costa jest fantastycznym przedsiębiorstwem z zaangażowanymi i pełnymi pasji współpracownikami, wspaniałymi wynikami i gigantycznym globalnym potencjałem. Bycie częścią struktur Coca-Cola umożliwi nam szybszy i dalszy rozwój działalności - powiedział Dominic Paul, dyrektor zarządzający Costa. 

Obecnie Costa posiada prawie 4 tys. punktów handlowych. Obie strony szacują, że transakcja przejęcie zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2019 r. gość_0653b - Profil
gość_0653b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie