Coca-Cola przejmuje popularną na lotniskach markę Costa

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
03 września 2018 09:48
Firma Coca-Cola osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia marki Costa Limited. Przejecie popularnej na lotniskach marki może mieć wpływ na przyszły kształt branży travel retail.
Reklama

Obecnie na świecie istnieje wiele punktów handlowych na lotniskach, dworcach kolejowych oraz innych miejscach uczęszczanych przez podróżnych, które działają na licencji Costa Coffee, marki Whitbread. Transakcja przejęcia marki przez Coca-Cola Company, której wartość szacowana jest na 5,1 mld dolarów, powoduje że po raz pierwszy w historii, Coca-Cola wkracza na rynek gorących napojów.

Zgodnie w pierwszymi deklaracjami nabywcy, Coca-Cola planuje kontynuować ekspansję marki Costa, także na lotniskach.

- Costa daje Coca-Coli nowe możliwości i specjalizację w kawie, natomiast nasz system tworzy możliwość rozwoju marki Costa na świecie - powiedział James Quincey, prezydent oraz prezes zarządu Coca-Coli.


- Zespół Costa Coffee oraz ja sam, jesteśmy bardzo podekscytowani dołączając do Coca-Cola Company. Costa jest fantastycznym przedsiębiorstwem z zaangażowanymi i pełnymi pasji współpracownikami, wspaniałymi wynikami i gigantycznym globalnym potencjałem. Bycie częścią struktur Coca-Cola umożliwi nam szybszy i dalszy rozwój działalności - powiedział Dominic Paul, dyrektor zarządzający Costa.

Obecnie Costa posiada prawie 4 tys. punktów handlowych. Obie strony szacują, że transakcja przejęcie zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2019 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama