Recenzja: Hainan Airlines Club w Xi'an

Marek Stus - Profil Marek Stus
21 października 2018 15:07
Poczekalnia Hainan Airlines w Xi'an to kameralny salon biznesowy wyróżniający się nowoczesną stylistyką wnętrz i dobrą obsługą.
Reklama

Lounge oferuje swoim gościom miejsca do wypoczynku i pracy, kabinę prysznicową oraz możliwość skorzystania z niedużego bufetu uzupełnionego przez wybór dań serwowanych na zamówienie.

HNA Club na lotnisku w Xi'an to otwarta ubiegłym roku poczekalnia biznesowa należąca do chińskiej linii Hainan Airlines. Przewoźnik ten jest uznawany w wielu rankingach za jednego z najlepszych na świecie pod kątem oferowanej obsługi i produktu pokładowego. Należący do Hainan Airlines salon znajduje się w terminalu 3, w strefie obsługującej szybko rosnącą liczbę połączeń międzynarodowych ze stolicy prowincji Shaanxi.

Z oferty HNA Club mogą skorzystać (na podstawie papierowego zaproszenia wystawianego przy stanowiskach odprawy) pasażerowie podróżujący w klasie biznes rejsami Hainan Airlines z Xi'an do Paryża, Rzymu, Melbourne, Sydney oraz Tokio, a także posiadacze odpowiednich kart statusowych w programie lojalnościowym Fortune Wings. Godziny otwarcia poczekalni nie są stałe - zostały dostosowane do rozkładu lotów przewoźnika obowiązującego w danym dniu.


Lounge jest stosunkowo nieduży - na powierzchni ok. 275 m. kw. przewidziano miejsca dla maksymalnie 50 gości. Jest to jednak w pełni wystarczające do obsługi pasażerów rejsów międzynarodowych Hainan Airlines startujących z Xi'an.


Wnętrza poczekalni zostały zaprojektowane przez hongkońskiego architekta Patricka Leunga. Jej stylistyka jest nowoczesna, a zarazem przytulna. W głównym pomieszczeniu urządzono strefę wypoczynku połączoną z kącikiem biznesowym. Ze względu na ograniczoną powierzchnię brakuje natomiast osobnej części jadalnej.


Dla gości dostępnych jest kilkadziesiąt różnego typu foteli. Dzięki zabudowanym ściankom niektóre z nich przypominają dostępne w samolotach w klasach premium suity. Zapewnia to wysoki stopień prywatności w trakcie oczekiwania na lot.


Salon posiada panoramiczne okna dające widok na fragment płyty lotniska w Xi'an. Wzdłuż nich ustawiono kilka wygodnych foteli-leżanek.


Jedna ze ścian w głównym pomieszczeniu poczekalni przypomina domową bibliotekę. Na półkach znajdują się książki, wydawnictwa albumowe i bibeloty nawiązujące stylem do wyrobów dawnego rzemiosła chińskiego.


Po drugiej stronie pomieszczenia urządzono wnęki z elektrycznie sterowanymi fotelami do masażu.


W HNA Club znajduje się również mały kącik biznesowy z dostępem do komputerów stacjonarnych. W całym salonie działa bezpłatny internet o dość przyzwoitej szybkości, ale oczywiście z blokadami różnych serwisów charakterystycznymi dla wszystkich sieci publicznych w Chinach. Nie ma też problemu z dostępem do gniazdek elektrycznych - znajdują się one przy większości foteli, co zapewnia komfort w czasie korzystania z własnych urządzeń elektronicznych.


W poczekalni znajduje się niewielka strefa bufetowa, w której dostępne są napoje oraz przekąski.


W godzinach wieczornych w bufecie do wyboru były świeże warzywa, kanapki, owoce, różne desery itp.


Oprócz tego dostępne są soki, napoje gazowane, kilka gatunków chińskich herbat i samoobsługowy ekspres do kawy na kapsułki.


Wybór napojów alkoholowych nie był nadzwyczajnie rozbudowany - można skosztować szampana, kilka rodzajów win oraz standardowych mocniejszych trunków.


Uzupełnieniem oferty bufetowej jest menu z daniami serwowanymi na zamówienie. Można wybrać pomiędzy kilkoma potrawami kuchni chińskiej i europejskiej. Posiłki są przygotowywane w kuchni i podawane do stolika przez obsługę salonu. W trakcie pobytu zamówiłem makaron z wołowiną w stylu Shaanxi oraz klasyczne roujiamo - malutkie burgery, z których słyną uliczne bary w Xi'an. Oba dania, choć dość proste, były bardzo smaczne.


Na terenie salonu znajduje się również kabina prysznicowa dla pasażerów chcących się odświeżyć przed podróżą.


HNA Club na lotnisku w Xi'an to przyjemny, niezbyt duży salon biznesowy obsługiwany przez Hainan Airlines. Poczekalnia wprawdzie nie zaskakuje niczym nadzwyczajnym, ale stanowi solidną ofertę dla pasażerów segmentu premium tego chińskiego przewoźnika.


Zaletą lounge jest jego kameralność, profesjonalna obsługa i wygodne warunki to odpoczynku przed odlotem. Oferta kulinarna jest dość standardowa, ale potrawy serwowane na zamówienie, choć niezbyt wyszukane, dają możliwość spożycia pełnego posiłku w trakcie wizyty. Dzięki nowoczesnemu, nietuzinkowemu designowi poczekalnia Hainan Airlines pozytywnie wyróżnia się także na tle salonów wielu innych chińskich linii, które w zdecydowanej większości są zatłoczone i znacznie gorzej wyposażone.

Fot. M. Stus


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama