Pierwsze dwa sklepy Baltony na Lotnisku Chopina

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
02 września 2018 10:00
Baltona uruchomiła pierwsze dwa tymczasowe sklepy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wkrótce uruchomiony zostanie także trzeci.
Reklama

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z konferencji prasowej, na Lotnisku Chopina zostały otwarte dwa nowe sklepy - pierwsze, których operatorem jest Baltona.

30 czerwca br. skończyła się umowa spółki Lagardere. Baltona jest nowym operatorem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina. Przedsiębiorstwo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) na dzierżawę 14 punków handlowych. Umowa zawarta pomiędzy Baltoną i PPL przewiduje stopniowe przejmowanie poszczególnych lokali przez Baltonę, w tym dwóch sklepów o łącznej powierzchni 1,3 tys. m kw. Termin obowiązywania umów najmu ustalono na dziewięć lat od daty przekazania danego lokalu.

Szacowana wartość umów najmu w okresie ich obowiązywania wyniesie łącznie ok. 710 mln zł netto, na którą składa się m.in. suma miesięcznych czynszów najmu oraz opłaty eksploatacyjne.


Nowe sklepy oferują podróżnym książki, prasę, słodycze, pamiątki, wyroby tytoniowe, napoje bezalkoholowe, a już wkrótce również alkoholowe, akcesoria turystyczne. Obydwa lokale otwierane są codziennie na półtorej godziny przed odlotem pierwszego samolotu, a zamykane bezpośrednio po ostatnim rejsie.

- W przyszłości sklepy te będą funkcjonowały pod logo "Spirit of Poland" oraz "Zoom" - mówi w rozmowie z Pasazer.com Piotr Kazimierski, prezes Baltony.


Sklepy znajdują się w strefie Schengen, w okolicy gate 25/26 i 27/28. Pozostałe lokale należące do Baltony będą otwierane sukcesywnie już wkrótce.

Po zmianach na Lotnisku Chopina 49 proc. powierzchni handlowej obsługiwana będzie przez Lagardere, Baltonie przypadnie 46 proc. powierzchni, Keranissowi - 3 proc. i Krukowi - 2 proc.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama