×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samolot UTAir wypadł z pasa w Soczi


Boeing 737 w barwach linii UTAir wypadł z pasa podczas lądowania i stoczył się do rzeki. 18 osób zostało rannych. Jeden z pracowników naziemnych zmarł w wyniku zawału serca podczas ewakuacji.Do zdarzenia doszło w nocy w sobotę (01.09.2019) ok. godz. 3:00 lokalnego czasu. Maszyna realizująca rejs UT579 z Moskwy-Wnukowa do Soczi, a lądowała na lotnisku docelowym w złych warunkach atmosferycznych (silny wiatr i deszcz) i przy słabej widoczności. Na pokładzie było 170 pasażerów i członków załogi. Wśród poszkodowanych jest troje dzieci. 

Boeing 737-800, który uległ wypadkowi, ma numery rejestracyjne VQ-BJI i został wyprodukowany w 2002 r. (nr seryjny 2937 LN:1238). UTAir jest jego czwartym użytkownikiem. Wcześniej służył we flocie Ryanaira i rosyjskich linii takich jak Atlant-Soyuz Airlines i Moscow Airlines (obie zlikwidowane w 2011 r.). 


Jak donoszą zagraniczne media powołujące się na rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti było to drugie podejście do lądowania, po pierwszej nieudanej próbie. Maszyna nie zdążyła jednak wyhamować, przekroczyła próg pasa, następnie przerwała ogrodzenie i stoczyła się do rzeki. Doszło także do pożaru lewego silnia i oberwania skrzydła. Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie.

Rosyjska Komisja Badania Wypadków Lotniczych zapowiedziała wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Jak donosi "Daily Mail" wcześniej tego samego dnia inny samolot UTAir był zmuszony do lądowania w Surgucie ze względu na awarię jednego z silników. 

fot. Anna Zvareva (flickr.com, CC)gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie