×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A380 dla ANA opuścił hangar montażowy


Pierwszy SuperJumbo dla All Nippon Airways (ANA) wyjechał z linii montażowej Airbusa w Tuluzie. Maszyna jest jedną z trzech, które wiosną 2019 roku rozpoczną loty z Tokio do Honolulu.



W ciągu najbliższych tygodni samolot zostanie poddany różnym testom naziemnym w ramach przygotowań do pierwszego lotu. Maszyna zostanie następnie przeniesiona do zakładów Airbusa w Hamburgu w celu montażu wnętrza i malowania kabiny. Pierwsza dostawa została zaplanowana na początek 2019 roku. A380 będą przez początkowo wykorzystywane na popularnej trasie Tokio-Honolulu.


Kabiny w A380 dla japońskiej linii zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby pasażerów na trasie do Honolulu. Hawaje są popularnym celem podróży zakupowych oraz wakacyjnych dla japońskich rodzin, par oraz nowożeńców. W Hamburgu samoloty zostaną pomalowane w specjalne malowanie nazwane "FLYING HONU", przedstawiające postać żółwia morskiego, który w hawajskiej kulturze jest tradycyjnie postrzegany jako symbol szczęścia i długowieczności. 

A380 ANA po raz pierwszy na trasie do Honolulu zaoferuje kabiny pierwszej klasy. Na górnym pokładzie znajdzie się 8 miejsc w najbardziej komfortowych warunkach oraz 56 miejsc w klasie biznes. Na górnym pokładzie zamontowane zostaną także 73 fotele dla pasażerów w klasie ekonomicznej premium. Główny pokład będzie oferował 383 miejsca w klasie ekonomicznej. Fotele zostaną wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 13,3 cali oraz gniazda USB.

W 2016 roku ANA złożyła zamówienie na trzy A380, stając się pierwszym klientem na te samoloty w Japonii. Do tej pory Airbus dostarczył do klientów 229 tego typu maszyn, które służą we flocie 14 linii lotniczych na całym świecie. Najwięcej - ponad 100 - lata dla linii Emirates.


Fot. Airbus





gość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

W tym temacie przeczytasz



Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie