Pierwszy A380 dla ANA opuścił hangar montażowy

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
31 sierpnia 2018 08:10
1 komentarz
Pierwszy SuperJumbo dla All Nippon Airways (ANA) wyjechał z linii montażowej Airbusa w Tuluzie. Maszyna jest jedną z trzech, które wiosną 2019 roku rozpoczną loty z Tokio do Honolulu.
Reklama

W ciągu najbliższych tygodni samolot zostanie poddany różnym testom naziemnym w ramach przygotowań do pierwszego lotu. Maszyna zostanie następnie przeniesiona do zakładów Airbusa w Hamburgu w celu montażu wnętrza i malowania kabiny. Pierwsza dostawa została zaplanowana na początek 2019 roku. A380 będą przez początkowo wykorzystywane na popularnej trasie Tokio-Honolulu.


Kabiny w A380 dla japońskiej linii zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby pasażerów na trasie do Honolulu. Hawaje są popularnym celem podróży zakupowych oraz wakacyjnych dla japońskich rodzin, par oraz nowożeńców. W Hamburgu samoloty zostaną pomalowane w specjalne malowanie nazwane "FLYING HONU", przedstawiające postać żółwia morskiego, który w hawajskiej kulturze jest tradycyjnie postrzegany jako symbol szczęścia i długowieczności.

A380 ANA po raz pierwszy na trasie do Honolulu zaoferuje kabiny pierwszej klasy. Na górnym pokładzie znajdzie się 8 miejsc w najbardziej komfortowych warunkach oraz 56 miejsc w klasie biznes. Na górnym pokładzie zamontowane zostaną także 73 fotele dla pasażerów w klasie ekonomicznej premium. Główny pokład będzie oferował 383 miejsca w klasie ekonomicznej. Fotele zostaną wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 13,3 cali oraz gniazda USB.

W 2016 roku ANA złożyła zamówienie na trzy A380, stając się pierwszym klientem na te samoloty w Japonii. Do tej pory Airbus dostarczył do klientów 229 tego typu maszyn, które służą we flocie 14 linii lotniczych na całym świecie. Najwięcej - ponad 100 - lata dla linii Emirates.


Fot. Airbus


Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_4d4fb 2018-08-31 21:13   
gość_4d4fb - Profil gość_4d4fb
VIPy by se u nas latały. :)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama