Wizz Air rozwija się na Ukrainie

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
31 sierpnia 2018 08:30
6 komentarzy
Węgierskie linie Wizz Air ogłosiły pięć nowy tras z ukraińskich portów we Lwowie i Kijowie. Od marca przyszłego roku, na lotnisku w stolicy kraju zostanie również zbazowany czwarty samolot przewoźnika.
Reklama

Ze Lwowa linia poleci na dwóch nowych trasach: do Frankfurtu-Hahn (od 14 grudnia br., w poniedziałki i piątki) i do Kopenhagi (od 3 marca 2019 r., w środy i niedziele). Połączenie ze Lwowa będzie już szóstą trasą przewoźnika na kopenhaskie lotnisko. Do stolicy Danii Wizz Airlata już z Kiszyniowa, Kijowa, Sofii, Skopje i rumuńskiego Sybinu.
O trzy nowe trasy wzbogaci się sieć połączeń lotniska w Kijowie-Żulianach. Węgierska linia będzie bowiem realizowała rejsy:

Bilety na nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika oraz u pośredników. Ceny zaczynają się od 24,99 EUR za bilet w jedną stronę.

Linia ogłosiła również zwiększenie częstotliwości lotów między Kijowem a Lizboną z dwóch do trzech lotów tygodniowo.

- Zwiększamy naszą ofertę na Ukrainie do ponad 2,5 miliona biletów w 2019 roku, na 42 trasach dostępnych z 3 ukraińskich lotnisk, stwarzając naszym klientom więcej możliwości podróżowania po naprawdę najniższych cenach - powiedział Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air.

Dzięki nowym trasom i kolejnemu samolotowi (A320) dodanemu do kijowskiej bazy, linia zaoferuje loty na 42 trasach do 12 krajów. Wizz Air rozpoczął działalność na międzynarodowym lotnisku w Kijowie w 2008 roku.


- Jako pionier podróży lotniczych po najniższych cenach na Ukrainie, chcemy dalej stymulować rynek i reagować na rosnący popyt na tanie bilety. Pięć tras ogłoszonych z Ukrainy na Łotwę oraz do Niemiec i Danii, z pewnością stworzy nowe możliwości, na które czekają nasi klienci - dodał Stephen Jones.

Wizz Air jest obecny na trzech ukraińskich lotniskach - we Lwowie, Kijowie i Charkowie. Pod koniec zeszłego miesiąca, linia ogłosiła start połączeń z Charkowa do Lizbony Z portu lotniczego w drugim największym mieście Ukrainy, linia wykonuje już loty do m.in. Katowic, a od października br. poleci także do Gdańska i Wrocławia.

Fot. Wizz Air

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
filipsta1 2018-09-02 19:32   
filipsta1 - Profil filipsta1
"Pod koniec zeszłego miesiąca, linia ogłosiła start połączeń z Charkowa do Lizbony " -chyba do Luton :))
gość_fede1 2018-08-31 13:19   
gość_fede1 - Profil gość_fede1
Na Ukrainie Wizz się rozwija, a u nas zwija. :(
gość_bb0b1 2018-08-31 12:07   
gość_bb0b1 - Profil gość_bb0b1
Krajówki na Ukrainie już są tanie - masz Motor Sicz, UIA też ma bardzo tanie krajówki. Czekam na wejście W6 do Odessy i loty stamtąd do Polski.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama