×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air rozwija się na Ukrainie


Węgierskie linie Wizz Air ogłosiły pięć nowy tras z ukraińskich portów we Lwowie i Kijowie. Od marca przyszłego roku, na lotnisku w stolicy kraju zostanie również zbazowany czwarty samolot przewoźnika.


Ze Lwowa linia poleci na dwóch nowych trasach: do Frankfurtu-Hahn (od 14 grudnia br., w poniedziałki i piątki) i do Kopenhagi (od 3 marca 2019 r., w środy i niedziele). Połączenie ze Lwowa będzie już szóstą trasą przewoźnika na kopenhaskie lotnisko. Do stolicy Danii Wizz Airlata już z Kiszyniowa, Kijowa, Sofii, Skopje i rumuńskiego Sybinu.
O trzy nowe trasy wzbogaci się sieć połączeń lotniska w Kijowie-Żulianach. Węgierska linia będzie bowiem realizowała rejsy:

Bilety na nowe trasy są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika oraz u pośredników. Ceny zaczynają się od 24,99 EUR za bilet w jedną stronę. 

Linia ogłosiła również zwiększenie częstotliwości lotów między Kijowem a Lizboną z dwóch do trzech lotów tygodniowo.

Zwiększamy naszą ofertę na Ukrainie do ponad 2,5 miliona biletów w 2019 roku, na 42 trasach dostępnych z 3 ukraińskich lotnisk, stwarzając naszym klientom więcej możliwości podróżowania po naprawdę najniższych cenach - powiedział Stephen Jones, wiceprezes Wizz Air.

Dzięki nowym trasom i kolejnemu samolotowi (A320) dodanemu do kijowskiej bazy, linia zaoferuje loty na 42 trasach do 12 krajów. Wizz Air rozpoczął działalność na międzynarodowym lotnisku w Kijowie w 2008 roku. 


Jako pionier podróży lotniczych po najniższych cenach na Ukrainie, chcemy dalej stymulować rynek i reagować na rosnący popyt na tanie bilety. Pięć tras ogłoszonych z Ukrainy na Łotwę oraz do Niemiec i Danii, z pewnością stworzy nowe możliwości, na które czekają nasi klienci - dodał Stephen Jones. 

Wizz Air jest obecny na trzech ukraińskich lotniskach - we Lwowie, Kijowie i Charkowie. Pod koniec zeszłego miesiąca, linia ogłosiła start połączeń z Charkowa do Lizbony  Z portu lotniczego w drugim największym mieście Ukrainy, linia wykonuje już loty do m.in. Katowic, a od października br. poleci także do Gdańska i Wrocławia.

Fot. Wizz Air
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie