×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Laudamotion podwoi flotę do 2019 roku


Austriackie linie Laudamotion poinformowały, że do przyszłorocznego sezonu letniego podwoją swoją flotę do 18 samolotów.Proces podwojenia floty jest możliwy między innymi dzięki udanej transakcji sprzedaży kolejnych udziałów Ryanairowi, która miała miejsce w sierpniu. Przewoźnik liczy, że wraz z kolejnymi dziewięcioma airbusami A320 będzie mógł zaproponować pasażerom bardziej rozbudowaną siatkę połączeń.

Laudamotion z wielką pewnością patrzy w przyszłość, wspierany ogromną siłą finansową Ryanair, naszego nowego akcjonariusza większościowego i największej europejskiej linii lotniczej. Laudamotion osiągnął już ponad 90-proc. wskaźnik wypełnienia samolotów w swoim pierwszym sezonie letnim, m.in. dzięki staraniom ponad 500 moich kolegów, którzy pracują dla naszej linii. Dziewięć dodatkowych airbusów A320 sprawi, że Laudamotion urośnie o co najmniej 20 proc. w przyszłym roku, obsługując tym samym pięć milionów pasażerów rocznie. Z niecierpliwością czekamy, by móc zaoferować jeszcze więcej tanich lotów klientom austriackim i niemieckim - powiedział Andreas Gruber, dyrektor generalny Laudamotion.

Linie Nikiego Laudy zaprezentowały również odświeżoną malaturę, nawiązującą do austriackiego dziedzictwa narodowego.


W oświadczeniu, firma poinformowała także o podwyżkach dla swoich pilotów. Według otrzymanych od przewoźnika danych, roczne pensje dla kapitanów w Laudamotion mają zaczynać się od 90 tys. euro, natomiast pierwszych oficerów - od 46 tys. euro. To niemal dwukrotnie więcej niż w Wizz Airze (od 56 tys. euro w przypadku kapitana i 26 tys. euro w przypadku pierwszego oficera) jak również wyraźnie więcej niż w Eurowings (min. 78 tys. euro kapitanowie i 44 tys. euro pierwsi oficerowie).

fot. Laudamotiongość_2d3cd - Profil
gość_2d3cd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie