Laudamotion podwoi flotę do 2019 roku

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
30 sierpnia 2018 09:09
7 komentarzy
Austriackie linie Laudamotion poinformowały, że do przyszłorocznego sezonu letniego podwoją swoją flotę do 18 samolotów.
Reklama

Proces podwojenia floty jest możliwy między innymi dzięki udanej transakcji sprzedaży kolejnych udziałów Ryanairowi, która miała miejsce w sierpniu. Przewoźnik liczy, że wraz z kolejnymi dziewięcioma airbusami A320 będzie mógł zaproponować pasażerom bardziej rozbudowaną siatkę połączeń.

- Laudamotion z wielką pewnością patrzy w przyszłość, wspierany ogromną siłą finansową Ryanair, naszego nowego akcjonariusza większościowego i największej europejskiej linii lotniczej. Laudamotion osiągnął już ponad 90-proc. wskaźnik wypełnienia samolotów w swoim pierwszym sezonie letnim, m.in. dzięki staraniom ponad 500 moich kolegów, którzy pracują dla naszej linii. Dziewięć dodatkowych airbusów A320 sprawi, że Laudamotion urośnie o co najmniej 20 proc. w przyszłym roku, obsługując tym samym pięć milionów pasażerów rocznie. Z niecierpliwością czekamy, by móc zaoferować jeszcze więcej tanich lotów klientom austriackim i niemieckim - powiedział Andreas Gruber, dyrektor generalny Laudamotion.

Linie Nikiego Laudy zaprezentowały również odświeżoną malaturę, nawiązującą do austriackiego dziedzictwa narodowego.


W oświadczeniu, firma poinformowała także o podwyżkach dla swoich pilotów. Według otrzymanych od przewoźnika danych, roczne pensje dla kapitanów w Laudamotion mają zaczynać się od 90 tys. euro, natomiast pierwszych oficerów - od 46 tys. euro. To niemal dwukrotnie więcej niż w Wizz Airze (od 56 tys. euro w przypadku kapitana i 26 tys. euro w przypadku pierwszego oficera) jak również wyraźnie więcej niż w Eurowings (min. 78 tys. euro kapitanowie i 44 tys. euro pierwsi oficerowie).

fot. Laudamotion
-
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_77178 2018-08-31 16:20   
gość_77178 - Profil gość_77178
Ale pieprzenie...
przyjdź polataj w LOT to zobaczysz jaki syf zrobił się tu w ostatnich dwóch latach... Nie widzicie tego . Widzicie tylko to co Lot pisze o sobie i czysta propagandę sieje. Nie widzicie jak ludzie sa tu traktowani.
Szkoda gadać.
Typowo polskie gadanie. Być zeszmaconym i być zadowolonym z tego...
nie mieć ambicji by i w Lot zarabiało się jak w normalnej linii Europejskiej. A nie polowe tego lub 1/3 .
Zero ambicji.
Dlatego w tym kraju tak jest ze płacimy za wszystko niemal tyle co w Europie Zach. Czasem nawet więcej.. , ale zarabiamy 30% tego co oni.
I wszyscy mamy być zadowoleni z tego?
Ludzie ogarnijcie się. Naprawdę wciąż mamy być szarakami Europy... ???
gość_a623d 2018-08-30 21:23   
gość_a623d - Profil gość_a623d
@gość_1702d Pamiętaj, że w życiu chodzi nie tylko o pieniądze. Chętnych na latanie w LOT-cie nie brakuje. Rozmawiając z kilkoma pilotami LOT-u dowiedziałem się, że największą zachętą dla nich była przede wszystkim pewna baza w Polsce (Warszawa), a nie jak to w Ryanairze bywa, przeprowadzka co kilka lat o kilkaset, lub nawet tysiące kilometrów. Również piloci cenią sobie możliwość latania na różnych maszynach. Jakbyś spojrzał na kapitanów Wizza/Ryana to zauważysz, że mało który docenia swoją pracę bo kilku latach. Po lataniu 5+ lat na tej samej maszynie 800h rocznie, bardzo łatwo jest stracić zapał, lub jakiekolwiek chęci na latanie. Gdyby zarobki były jedynym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze linii dla pilotów, to każdy latałby w Chinach i ZEA ;)
gość_3d2d8 2018-08-30 21:07   
gość_3d2d8 - Profil gość_3d2d8
do gość_7d45c ! Dlatego, że większość tych samolotów będzie stacjonować w bazie w KRK bo taki jest popyt latania z tego miasta, że podobno co godzinę będzie odlatywał samolot do Wiednia a co dwie do Zurychu !
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama