×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chorwacja podniesie podatek turystyczny


Po 14 latach od ostatniej zmiany Chorwacja podwyższy podatek turystyczny. Od 1 stycznia 2019 r. zacznie obowiązywać nowa stawka wynosząca 10 kun, będzie zatem o 25 proc. większa niż obecnie.


Zgodnie z deklaracją podwyższona danina dotyczyć będzie turystów, którzy odwiedzają kraj w szczycie sezonu. Dla wybierających zakwaterowanie na kempingach pozostanie jednak stara stawka wynosząca 8 kun za dobę od osoby (ok. 5 zł). 

Jak donosi "The Independent", w 2016 r. wpływy z podatku turystycznego wyniosły w Chorwacji 464 mln kun (ok. 267 mln zł). Zainteresowanie tym krajem ciągle rośnie. W 1995 r. ten bałkański kraj odwiedziło 1,3 mln Brytyjczyków. W ubiegłym roku było ich już 15,7 mln.

- Więcej pieniędzy z podatku turystycznego oznacza więcej środków na promocję kraju. To pomoże utrzymać pozytywne trendy. Umocni także pozycję i rozpoznawalność Chorwacji na międzynarodowych rynkach - argumentuje Kristijan Stanicić, dyrektor Chorwackiej Izby Turystycznej. 
Chorwacja to także jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw Polaków. W zeszłym roku odwiedziło go ok. milion obywateli naszego kraju. Szacuje się, że w tym roku liczba ta wzrośnie.

fot. mat. prasowegość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie