×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stansted i Gatwick na plusie w lipcu


Lotnisko Stansted oprawiło w lipcu br. ponad 2,7 mln podróżnych, czyli o 7,4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2017 r. Z kolei na Gatwick odnotowano 1-proc. wzrost (do blisko 4,8 mln pasażerów), przy czym był on wynikiem rozwoju tras dalekodystansowych.


Najszybciej ruch pasażerski z lotniska Stansted rozwijał się na trasach europejskich, zwłaszcza do Hiszpanii, Francji i Niemiec. Port ten odprawił także 22 tys. ton cargo (+4,5 proc.).

- Lipiec jest zawsze najbardziej pracowitym miesiącem dla branży lotniczej. Dlatego zawsze dokładamy starań, aby podczas szczytu sezonu przewozowego naszym klientom jak najbardziej ułatwić życie. W tym roku wprowadziliśmy kilka usprawnień, m.in. zatrudniliśmy więcej personelu w strefie kontroli bezpieczeństwa, przedstawiliśmy nowych tzw. Airport Ambassadors, wzmocniliśmy odprawy, poprawiliśmy dostęp do lotniska i w końcu otworzyliśmy nową restaurację na 350 miejsc - skomentował Ken O'Toole, dyrektor naczelny Stansted Airport.


Skromniejszy wzrost zanotowało lotnisko Londyn-Gatwick. Skorzystało z niego w lipcu br. blisko 4,8 mln podróżnych (+1 proc.). Dodatni bilans wygenerowały jednak wyłącznie połączenia dalekodystansowe: północnoatlantyckie (+24,8 proc., 437,5 tys.) oraz na inne kontynenty (+16,8 proc., 408,6 tys.). Warto zwrócić uwagę, że tylko do Azji liczba podróżnych zwiększyła się o 135,8 proc., do Nowego Jorku o 67,5 proc., Bostonu o 58,7 proc. i do Las Vegas o 32,5 proc.

Na pozostałych trasach odnotowano spadki. Największy w ramach czarterowego ruchu po Europie (-10,8 proc. 242,5 tys.). O 10,2 proc. liczba odprawionych spadła na trasach krajowych (326,5 tys.). O 1 proc. zmniejszył się europejski ruch regularny (3,23 mln), a o 0,6 proc. do Irlandii.

W omawianym okresie na lotnisku Gatwick obsłużono 27,9 tys. startów i lądowań (-0,7 proc.) oraz 10,1 tys. ton cargo (+28,8 proc.).

Wszystkie wyniki odnoszone są do lipca 2017 r.

fot. mat. prasowegość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie