Ethiopian i rząd Czadu powołują Chadian Airlines

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
27 sierpnia 2018 11:00
1 komentarz
Największe afrykańskie linie lotnicze, Ethiopian Airlines, ogłosiły porozumienie z rządem Czadu ws. powołania nowego, narodowego przewoźnika tego kraju - Chadian Airlines.
Reklama

Współwłaścicielami nowej linii będą: rząd Czadu i Ethiopian. Etiopski przewoźnik ma posiadać 49 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu, podczas gdy rząd Czadu - 50 proc.

To nie pierwsza taka inicjatywa ze strony Ethiopiana. Spółka współpracowała również z innymi instytucjami rządowymi w Afryce, pomagając w zakładaniu nowych linii lotniczych. W 2014 r. w ramach współpracy z rządem Malawi powstały linie Malawian Airlines, a równolegle do obecnych działań na linii Etiopia-Czad, przewoźnik pomaga także zambijskiemu rządowi, który chce ponownie przywrócić do życia Zambia Airways, nie wykonujące operacji lotniczych od 1995 roku.

Jako jedna z najbardziej dochodowych linii lotniczych na kontynencie, Ethiopian chce budować strategiczne partnerstwo z wieloma liniami lotniczymi z Afryki. Przewoźnik w ramach strategii przyjętej w 2010 roku w ciągu kolejnych 15 lat zobowiązał się do poszerzenia swojej siatki połączeń oraz znaczącego poprawienia wyników przewozowych do nawet 18 mln przewożonych pasażerów w ciągu roku.


- Partnerstwo kapitałowe z powstającym narodowym przewoźnikiem Czadu jest częścią przyjętej przez nas strategii. Nowy przewoźnik zapewni Afryce Środkowej silny hub, z którego pasażerowie będą mogli korzystać z krajowych, regionalnych i ewentualnie dalszych międzynarodowych lotów pozwalających dolecieć na Bliski Wschód, do Europy i Azji - powiedział Tewolde Gebremariam, dyrektor generalny Ethiopian Airlines.

Chadian Airlines mają oficjalnie wystartować 1 października. Bazą linii zostanie międzynarodowy port lotniczy w Ndżamenie, stolicy tego niespełna 15-milionowego kraju.
Reklama

Ostatnie komentarze

brooks88 2018-08-28 13:29   
brooks88 - Profil brooks88
Mam nadzieje że będzie połączenie z Poznaniem
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama