×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic: W lipcu przeszło 450 tys. pasażerów


Łotewski airBaltic zakończył lipiec z kolejnym rekordem w zakresie przewiezionych pasażerów. Jak podają przedstawiciele przewoźnika, w ubiegłym miesiącu z usług linii skorzystało ponad 450 tys. podróżnych, tj. o 15 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.


Tym samym airBaltic odnotował po raz kolejny z rzędu dwucyfrowy wzrost. W nieco mniejszym stopniu (o 10 proc.), wzrosła liczba operacji - w siódmym miesiącu bieżącego roku było ich 5 266.

Równocześnie pogorszeniu uległ wskaźnik wypełnienia samolotów - z 88 do 86 proc. - jak również wskaźnik punktualności. Zmiana tego parametru jest zauważalna (pięć pkt. procentowych), a uzyskana wartość to 78,6 proc.

Od stycznia z przewoźnikiem podróżowało 2,33 mln pasażerów, czyli ok. 370 tys. więcej niż w tym samym okresie ub. roku. Stanowi to 19 proc. wzrost.


- Podtrzymanie dwucyfrowego wzrostu to powód do dumy, ale musimy przygotować się teraz na przyszłość. Lipiec był szczytem naszego sezonu letniego, udało nam się utrzymać wysoką niezawodność i standardy obsługi klienta - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie