Finnair poleci A350 na nowej trasie do Los Angeles w 2019 roku

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
21 sierpnia 2018 10:11
2 komentarze
Finnair otworzy nową trasę do Los Angeles w Kalifornii. Los Angeles, przy trzech cotygodniowych połączeniach stanie się pierwszym portem docelowym Finnaira w Stanach regularnie obsługiwanym przez nowy samolot Airbus A350.
Reklama

Finnair wprowadza również dodatkowe połączenia do swojego letniego rozkładu lotów do San Francisco i Chicago. Obie trasy zostaną uruchomione w kwietniu, a czwarte połączenie do San Francisco zostanie dodane w maju. Dzięki trzem nowym cotygodniowym lotom do Los Angeles i dodatkowemu czwartemu cotygodniowemu połączeniu do San Francisco, w sezonie letnim Finnair będzie latał codziennie do Kalifornii.

Dzięki położeniu geograficznemu Helsinek, nowa trasa północna Finnaira do Los Angeles będzie umożliwiała szybsze przeloty klientom ze Skandynawii, krajów bałtyckich, w tym z Polski. Przybliżone czasy lotów to 11 godzin do LAX i 10 godzin i 30 minut do Helsinek.


- Cieszymy się, że możemy obsługiwać nową trasę do Los Angeles naszymi samolotami Airbus A350 - mówi Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie. - Dwa lata temu otworzyliśmy trasę do San Francisco, co okazało się wielkim sukcesem i udowodniło, że Kalifornia i zachodnie wybrzeże są bardzo popularne wśród naszych klientów. Jesteśmy pewni, że nowa trasa do Los Angeles będzie cieszyć się takim samym zainteresowaniem.

Los Angeles będzie piątym miastem docelowym Finnaira w Stanach, wraz z Nowym Jorkiem, Chicago, San Francisco i Miami. Miasto słynie z pięknej pogody, słynnych plaż, a także jako siedziba amerykańskiej telewizji i przemysłu filmowego, w tym światowej sławy dzielnicy Hollywood. Jest to także jedno z największych centrów biznesowych i cargo w Stanach Zjednoczonych.

Nowa trasa zostanie uruchomiona w ramach porozumienia atlantyckiego pomiędzy Finnairem, American Airlines, British Airways i Iberia. Porozumienie pomiędzy partnerskimi liniami lotniczymi umożliwia klientom dobieranie lotów różnych przewoźników tak, by uzyskali najdogodniejsze połączenia na trasach transatlantyckich w jak najniższych cenach. Obecnie wszystkie cztery linie lotnicze obsługują ponad 100 lotów powrotnych dziennie pomiędzy Europą i Ameryką Północną.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_29954 2018-08-28 12:58   
gość_29954 - Profil gość_29954
Jeśli lecisz z Warszawy, to rzeczywiście LOTem, bezpośrednio będzie szybciej (ale pewnie i drożej), natomiast z Gdańska, czy Krakowa i tak musisz się przesiąść i wtedy Finnairem może być szybciej.
eFJot 2018-08-28 11:30   
eFJot - Profil eFJot
"Dzięki położeniu geograficznemu Helsinek, nowa trasa północna Finnaira do Los Angeles będzie umożliwiała szybsze przeloty (...) w tym z Polski. Przybliżone czasy lotów to 11 godzin do LAX (...)"

Przepraszam - w jaki sposób szybszy?
WAW-LAX rozkładowo (wg strony LOT) leci 12h15'
WAW-HEL rozkładowo (wg strony Finnair) leci 1h40', HEL-LAX 11h, to daje razem 12h40'. Nie mówiąc o czasie na przesiadkę.
Wg strony Finnair, GDA i KRK do HEL leci się jeszcze dłużej, niż z WAW.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama