×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cypr przekazał porywacza władzom Egiptu


Władze Cypru przekazały władzom w Kairze Egipcjanina, który w 2016 r. porwał samolot linii EgyptAir i zmusił pilotów do lądowania w Larnace - oświadczył w sobotę prokurator krajowy Egiptu po tym, jak orzeczenie sądowe umożliwiło jego ekstradycję.Prokurator Nabil Sadek wskazał w oświadczeniu, że porywacz Seif Eldin Mustafa został przekazany egipskiej policji w Nikozji po tym, jak władze w Kairze zapewniły, że w kraju czeka go uczciwe postępowanie sądowe, zgodne z międzynarodowymi standardami.

Od 2016 r. 61-letni porywacz składał do cypryjskich sądów wnioski (w tym do cypryjskiego Sądu Najwyższego) przeciwko ekstradycji do Egiptu, wskazując, że w nie czeka go tam uczciwy proces.

29 marca 2016 roku, Mustafa uprowadził airbusa A320 linii EgyptAir z 72 pasażerami na pokładzie i zmusił pilotów do lądowania w Larnace na Cyprze grożąc detonacją bomby (tzw. pasu szahida), która ostatecznie okazała się być atrapą.

Po około sześciu godzinach od wylądowania, porywacz poddał się cypryjskim służbom. Nikt z pasażerów ani członków załogi nie ucierpiał w tamtym zdarzeniu. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet selfies, które z porywaczem zrobili sobie jeden z pasażerów i stewardessa. Egipcjanin miał problemy osobiste, a porwanie nie ma związku z żadną organizacją terrorystyczną. Egipski minister spraw zagranicznych powiedział, że porwanie nie jest dziełem terrorysty, lecz "idioty".gość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie