×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


IAG: W lipcu prawie 7 proc. wzrostu


Z usług linii należących do IAG-u skorzystało w lipcu 11,49 mln klientów. To o 6,9 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Uśredniony współczynnik wypełnienia pokładów w omawianym okresie wzrósł o 1,6 pkt proc. do poziomu 88,0 proc.Oferowanie grupy mierzone wskaźnikiem ASK zwiększyło się 5,7 proc., a ruch (RPK) o 7,5 proc. 

Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń rozpatrywanych z punktu widzenia położenia celu podróży. I tak najszybciej rozwijały się trasy północnoamerykańskie (+12 proc.), dalej uplasowały się rejsy krajowe (+7,6 proc.), do Ameryki Łacińskiej i w rejon Karaibów (+7,4 proc.) oraz europejskie (+6,5 proc.). Skromniejsze zwyżki notowano na obszar Azja-Pacyfik (+2,0 proc.) oraz do Afryki, Azji Południowej i na Bliski Wschód (+0,6 proc.).


Rozbijając wyniki na poszczególnych przewoźników okaże się, że w lipcu br. najlepiej wypadł Aer Lingus (ASK +9,5 proc., RPK +9,4 proc., przy średnim wypełnieniu 88,4 proc. - bez zmian w stosunku do tego samego miesiąca 2017 r.). Dobry miesiąc ma za sobą także Iberia (ASK +6,3 proc., RPK +10,1 proc., przy średnim wypełnieniu na poziomie 88,4 proc.,+3,1 pkt proc.). Najwyższy współczynnik zajętości miejsc na pokładach odnotowano z kolei w Vuelingu (90,6 proc., +0,5 pkt proc.), przy czym oferowanie zwiększyło się o 4,7 proc., a ruch o 6,4 proc. Tendencja wzrostowa utrzymała się także w British Airways (ASK +4,7 proc., RPK +6,4 proc., przy średnim wypełnieniu na poziomie 87,1 proc., +1,4 pkt proc.).

Wszystkie wyniki podawane są w odniesieniu do tego analogicznego miesiąca ubiegłego roku. 

fot. mat. prasowegość_b04f3 - Profil
gość_b04f3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie