×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


14 lat Wizz Aira w Warszawie


Linia lotnicza Wizz Air świętuje 14. rocznicę swojej działalności na Lotnisku Chopina w Warszawie.


Po Katowicach, Warszawa była kolenym miastem w Polsce, w którym powstała baza operacyjna przewoźnika, w sierpniu 2006 roku. Obecnie Wizz Air posiada w stolicy 8 samolotów i zatrudnia ponad 300 osób. Pierwszy lot Wizz Air z Warszawy odbył się w sierpniu 2004 roku, do Londynu Luton. Od tego czasu ponad 18 milionów pasażerów skorzystało z oferty w warszawskiej siatce połączeń. Przewoźnik oferuje 49 tras do 27 krajów z Warszawy dysponując ponad 3,1 mln miejsc w sprzedaży w 2018 roku.


W pierwszej połowie tego roku Wizz Air przewiózł 1,33 mln pasażerów na trasach na Lotnisku Chopina w Warszawie, co stanowi wzrost o 26 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Linia angażuje się w rozbudowę bazy w Warszawie umieszczając w czerwcu 2018 roku 8. samolot, co stanowi inwestycję w wysokości 800 mln dolarów, a także tworząc nowe miejsca pracy w firmie.

Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła działalność wprowadzając ofertę niskokosztowych lotów w 2004 roku, a po dwóch latach – otwierając bazę na Lotnisku Chopina i umieszczając w niej samolot typu Airbus A320. Od tego czasu linia dynamicznie rozwija się dysponując ponad 3 mln miejsc rocznie, co sprawia, że podróże lotnicze stają się łatwiej dostępne dla coraz większej liczby osób - mówi Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie