×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Heathrow: Ogromne kolejki do kontroli paszportowej


Pasażerowie przybywający na londyńskie lotnisko Heathrow oraz linie lotnicze operujące z tego lotniska, skarżą się na długie kolejki do kontroli paszportowej. Najgorzej było 6 lipca, kiedy kolejki do kontroli sięgały aż 2,5 godziny.Zgodnie z danymi do których dotarły brytyjskie linie Virgin Atlantic, rekomendowany maksymalny czas odprawy dla obywateli spoza państw EOG (tj. UE oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu) - 45 minut, udało się w ubiegłym miesiącu służbom granicznym osiągnąć tylko jednego dnia.

Prezes linii Virgin Atlantic, Craig Kreener, nazwał czas kolejki do kontroli paszportowej "niedopuszczalnym". Podobnie krytyczny jest Alex Cruz, prezes British Airways, który powiedział w zeszłym tygodniu, że kolejki na Heathrow są gorsze niż na każdym innym z najważniejszych światowych lotnisk. Cruz zaapelował do ministra spraw wewnętrznych Sajida Javida o "natychmiastowe podjęcie działań, by rozwiązać tę farsę na przejściu granicznym". 

Prezes linii British Airways zarzucił nawet służbie granicznej pracującej na Heathrow, że podczas ostatnich piłkarskich mistrzostw świata kolejki do kontroli paszportowej w terminalu 4 sięgały ponad 3 godzin, bo pracownicy przerwali pracę żeby... "oglądać piłkę nożną" - donosi na Twitterze znany analityk lotniczy Alex Macheras.


- Oczywiście bezpieczeństwo na lotniskach jest ważne i pozostaje priorytetem, jednak inne kraje skuteczniej potrafią zarządzać kontrolą graniczną - wskazał Keener.

W zeszłym tygodniu, szef lotniska Heathrow John Holland-Kaye, wezwał brytyjski Home Office (odpowiednik MSW), aby pozwolić odwiedzającym z państw tzw. niskiego ryzyka np. ze Stanów Zjednoczonych, korzystać z elektronicznych bramek kontrolnych, obecnie dostępnych jedynie dla obywateli państw EOG. Dotychczas Home Office oświadczyło jedynie, że rozmieści na lotnisku Heathrow 200 dodatkowych pracowników aby usprawnić kontrolę w sierpniu i we wrześniu, kiedy podróżuje najwięcej osób.

Londyński port lotniczy Heathrow to największe lotnisko Europy pod względem ogólnej liczby pasażerów, oraz drugi największy na świecie port lotniczy pod względem pasażerów odprawianych w ruchu międzynarodowym (pierwsze miejsce zajmuje port lotniczy w Dubaju). W ubiegłym roku z londyńskiego lotniska skorzystało ponad 78 mln pasażerów.

gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie