Primera Air: Incydent z udziałem A321neo

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
08 sierpnia 2018 09:01
W należącym do skandynawskiej niskokosztowej linii Primera Air, airbusie A321neo, pod koniec lipca doszło do awarii układu paliwowego - podaje portal Flightglobal.com powołując się na biuletyn Agencji Bezpieczeństwa Transportowego Kanady.
Reklama

24 lipca br. maszyna obsługiwała lot PF 45 z Londynu-Stansted do Toronto. Jak opisuje kanadyjska agencja w biuletynie, podczas zniżania załoga zgłosiła problemy z układem paliwowym i otrzymała priorytet dla podejścia do pasa startowego 23 na lotnisku im. Pearsona.

Krótko przed godziną 21:00, kiedy samolot zszedł na wysokość 8 tys. stóp (ok. 2,5 tys. m), kontrolerzy ruchu pytali załogę o ilość paliwa na pokładzie. Piloci przekazali, że w maszynie jest 2,3 tony paliwa, a podczas lądowania przewidują jego ilość zredukowaną do 2,1 tony.

Na największym lotnisku w Kanadzie samolot wylądował bezpiecznie o 21:10 czasu lokalnego.


W kwietniu br. Primera Air otrzymała pierwszy samolot typu A321neo (OY-PAA), napędzany silnikami typu CFM International Leap-1A, w ramach strategii rozwoju przewoźnika na trasach transatlantyckich z Wielkiej Brytanii i Francji.

W zeszłym roku firma ujawniła, że będzie obsługiwać połączenia z Londynu, Paryża i Birmingham do Nowego Jorku i Bostonu przy użyciu A321neo, a następnie oświadczyła, że do siatki połączeń włączy także Toronto.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama