×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Primera Air: Incydent z udziałem A321neo


W należącym do skandynawskiej niskokosztowej linii Primera Air, airbusie A321neo, pod koniec lipca doszło do awarii układu paliwowego - podaje portal Flightglobal.com powołując się na biuletyn Agencji Bezpieczeństwa Transportowego Kanady.


24 lipca br. maszyna obsługiwała lot PF 45 z Londynu-Stansted do Toronto. Jak opisuje kanadyjska agencja w biuletynie, podczas zniżania załoga zgłosiła problemy z układem paliwowym i otrzymała priorytet dla podejścia do pasa startowego 23 na lotnisku im. Pearsona.

Krótko przed godziną 21:00, kiedy samolot zszedł na wysokość 8 tys. stóp (ok. 2,5 tys. m), kontrolerzy ruchu pytali załogę o ilość paliwa na pokładzie. Piloci przekazali, że w maszynie jest 2,3 tony paliwa, a podczas lądowania przewidują jego ilość zredukowaną do 2,1 tony.

Na największym lotnisku w Kanadzie samolot wylądował bezpiecznie o 21:10 czasu lokalnego.


W kwietniu br. Primera Air otrzymała pierwszy samolot typu A321neo (OY-PAA), napędzany silnikami typu CFM International Leap-1A, w ramach strategii rozwoju przewoźnika na trasach transatlantyckich z Wielkiej Brytanii i Francji.

W zeszłym roku firma ujawniła, że będzie obsługiwać połączenia z Londynu, Paryża i Birmingham do Nowego Jorku i Bostonu przy użyciu A321neo, a następnie oświadczyła, że do siatki połączeń włączy także Toronto.gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie