×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: W lipcu 85 tys. pasażerów


Rzeszowski port obsłużył w minionym miesiącu 85 tysięcy pasażerów, tj. blisko 20 proc. więcej niż w lipcu 2017 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Doskonały wynik jest efektem uruchomienia nowych, wakacyjnych połączeń do Grecji, Bułgarii i Albanii, a także regularnych rejsów do Izraela i Stanów Zjednoczonych. Jak podaje lotnisko, w lipcu z lotów czarterowych na kierunkach wakacyjnych skorzystała rekordowa liczba prawie 15 tys. pasażerów, czyli o 70 proc. więcej niż przed rokiem.

Rzeszowski port jest też zadowolony z wyników notowanych na transatlantyckiej trasie do Nowego Jorku, na której średnie wypełnienie w lipcu wyniosło niemal 90 proc. Niemalejącą popularnością cieszą się też rejsy do Warszawy oraz połączenia na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii realizowane przez Ryanaira. W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła też liczba pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Monachium samolotami Lufthansy.

Wyniki osiągnięte na półmetku tegorocznych wakacji dają powody do satysfakcji, niemniej na pełne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu letniego – mówi Michał Tabisz, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Rekordowe rezultaty odzwierciedlają trend obserwowany w całej Polsce. Mieszkańcy Podkarpacia oraz sąsiednich regionów udając się na letni wypoczynek coraz częściej decydują się na podróż samolotem, oszczędzając czas i znacznie podnosząc komfort podróży. Staramy się wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom konsekwentnie rozwijając siatkę połączeń zarówno sezonowych, jak i całorocznych - podsumowuje Tabisz.gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie