Iberia: A350 odbył swój pierwszy rozkładowy lot

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
07 sierpnia 2018 09:16
W sobotę (4.08) hiszpańska Iberia świętowała inauguracyjny rejs swojego pierwszego airbusa A350-900. Maszyna nazwana na cześć wybitnego hiszpańskiego tenora, Placido Domingo, odbyła rozkładowy lot do Nowego Jorku-JFK.
Reklama

Samolot wystartował z madryckiego Barajas krótko przed 11 rano, by na lotnisku Johna Fitzgeralda Kennedy'ego wylądować po niespełna siedmiu godzinach i 30 minutach lotu. W podróż powrotną najnowsze szerokokadłubowe dziecko europejskiego koncernu w barwach Iberii udało się w niedzielę o 10 rano czasu lokalnego, po całonocnym postoju w Nowym Jorku.

Maszyna na rejsie IB 6255/6254 zastąpiła starszy model produkcji Airbusa - A340-600. Pasażerowie zyskali tym samym możliwość wyboru podróży w jednej z pośród trzech klas podróży, a nie jak dotychczas - dwóch, a także wiele udogodnień, takich jak zmieniony system osobistej rozrywki pokładowej - IFE, a także znane już wcześniej na pokładzie: dostęp do gniazdek czy WiFi.


Powody do świętowania ma także lotnisko Kennedy'ego, dla którego Iberia jest trzecią linią, po Qatar Airways oraz LATAM Airlines, która realizuje swoje rejsy airbusem A350. Od października samolotów tych w Nowym Jorku będzie jeszcze więcej, ponieważ na kolejnych dwóch rotacjach dziennie wspomniane airbusy zastąpią boeingi 777-300ER -mowa tu o nocnym rejsie do Dohy, także obsługiwanym przez katarską linię oraz o trasie do Manili, obsługiwanej przez Philippine Airlines.

Mimo odbioru pierwszego z 16 A350-900 na chwilę obecną Iberia nie zapowiedziała nowych tras dalekodystansowych w swojej siatce.

fot. Airbus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama