×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: W lipcu prawie 700 tys. pasażerów


Katowickie lotnisko w lipcu obsłużyło przeszło 694 tysięcy pasażerów, co stanowi o niespełna 29-proc. wzroście w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
Uzyskany wynik jest historycznym rezultatem wśród polskich portów regionalnych - do tej pory liderem w tym zakresie były krakowskie Balice.

Jak zauważają przedstawiciele portu, wzrosty odnotowano we wszystkich sektorach ruchu. W ruchu regularnym podróżowało ponad 304 tys. pasażerów (wzrost o 24 proc.), z czego najwięcej na trasach do Londynu-Luton (33 tys.), Dortmundu (27 tys.), Eindhoven (13,5 tys.), Warszawy i Frankfurtu (po 11 tys.).

W ruchu czarterowym obsłużonych zostało natomiast blisko 390 tys. pasażerów, czyli aż o 33 proc. więcej niż w lipcu 2017 r. Najwięcej podróżnych było na trasach do: Antalyi (41,5 tys.), Burgas (39 tys.), Bodrum (32 tys.), Heraklionu (22 tys.) i Warny (20 tys.).

W sumie na lotnisku odbyło się niespełna pięć tysięcy operacji lotniczych (wzrost o 19 proc.).

- W lipcu Pyrzowice potwierdziły swoją dominującą pozycję w Polsce w segmencie obsługi ruchu czarterowego. Rok 2018 będzie bez wątpienia najlepszy w historii pyrzowickiego lotniska, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów. Zakładamy, że będzie ich około 4,8 mln. Znakomite wyniki cieszą i tym bardziej motywują nas do skutecznej realizacji kolejnych inwestycji, które pozytywnie wpłyną na poprawę jakości obsługi pasażerów. Jednym z najważniejszych projektów w najbliższym czasie będzie rozbudowa i całkowita przebudowa terminalu pasażerskiego B. Fizyczna realizacja projektu rozpocznie się w przyszłym roku. Z kolei jeszcze latem bieżącego roku rozpoczniemy rozbudowę parkingu przed terminalami.  – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, spółki zarządzającej Katowice Airport.

Od początku roku przez lotnisko przewinęło się już 2,68 mln pasażerów, to jest o 580 tys. więcej (wzrost o 28 proc.), niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dla porównania podobny wynik, tj. 2,695 mln pasażerów, osiągnięto za cały 2014 rok.

gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie