×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: W lipcu ponad 624 tys. pasażerów


Port lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie obsłużył w lipcu ponad 624 tys. pasażerów, o 72 tys. więcej niż przed rokiem. Oznacza to wzrost o 13 proc. w stosunku do lipca ubiegłego roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W lipcu w krakowskim porcie odnotowano łącznie 4585 startów i lądowań, czyli o 9% więcej niż w analogicznym okresie 2017 roku.

- Wakacje w pełni; coraz więcej małych pasażerów korzysta z krakowskiego lotniska - w lipcu o 15 % więcej niż w czerwcu. Najmłodszych podróżników (do 2 roku życia) najczęściej można było spotkać na trasach pomiędzy Krakowem a: Londynem, Frankfurtem, Dublinem, Warszawą i Paryżem – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. 

Największy wzrost liczby obsługiwanych pasażerów zanotowaliśmy na połączeniach do Chicago (od lipca LOT lata na tej trasie dwa razy w tygodniu) oraz do: Dubaju, Aten, Madrytu i Burgas - dodał Włoszek.

Łącznie w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 roku w krakowski porcie obsłużono 3 816 962 pasażerów, czyli o 17% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie