×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Ponad 13 mln pasażerów w lipcu


W lipcu z usług linii Ryanair skorzystało ponad 13,1 mln pasażerów. To o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, kiedy linia przewiozła 12,6 mln pasażerów.


Wypełnienie samolotów pozostało na tym samym poziomie co przed rokiem i wyniosło 97 proc. Według danych podawanych przez irlandzkiego przewoźnika ponad 1000 lotów zostało odwołanych z powodu niedoborów kadrowych kontroli ruchu powietrznego, niekorzystnych warunków pogodowych i "zbędnych" strajków pilotów i załóg pokładowych Ryanair. To wielokrotnie więcej niż rok temu, gdy anulowano zaledwie 23 loty.


Niestety, ponad 200 tys. klientów Ryanaira zostało poszkodowanych w wyniku odwołanych lotów w lipcu z powodu niedoborów personelu kontroli ruchu w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, niekorzystnej pogody i strajków. Ryanair wspólnie z innymi europejskimi przewoźnikami, wzywa Komisję Europejską i rządy europejskie do podjęcia pilnych działań w celu złagodzenia skutków niedoborów kadrowych, które zakłócają podróż milionów Europejczyków tego lata -powiedział Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

W okresie 07.2017 - 07.2018 przewoźnik przewiózł 133,5 mln pasażerów. 

Więcej o strajkach w Ryanair w naszym tekście pt. Nie widać końca strajków w Ryanair.

Fot. D. Tobórgość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie