Ryanair: Ponad 13 mln pasażerów w lipcu

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
03 sierpnia 2018 08:50
W lipcu z usług linii Ryanair skorzystało ponad 13,1 mln pasażerów. To o 4 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, kiedy linia przewiozła 12,6 mln pasażerów.
Reklama
Wypełnienie samolotów pozostało na tym samym poziomie co przed rokiem i wyniosło 97 proc. Według danych podawanych przez irlandzkiego przewoźnika ponad 1000 lotów zostało odwołanych z powodu niedoborów kadrowych kontroli ruchu powietrznego, niekorzystnych warunków pogodowych i "zbędnych" strajków pilotów i załóg pokładowych Ryanair. To wielokrotnie więcej niż rok temu, gdy anulowano zaledwie 23 loty.


- Niestety, ponad 200 tys. klientów Ryanaira zostało poszkodowanych w wyniku odwołanych lotów w lipcu z powodu niedoborów personelu kontroli ruchu w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, niekorzystnej pogody i strajków. Ryanair wspólnie z innymi europejskimi przewoźnikami, wzywa Komisję Europejską i rządy europejskie do podjęcia pilnych działań w celu złagodzenia skutków niedoborów kadrowych, które zakłócają podróż milionów Europejczyków tego lata -powiedział Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair.

W okresie 07.2017 - 07.2018 przewoźnik przewiózł 133,5 mln pasażerów.

Więcej o strajkach w Ryanair w naszym tekście pt. Nie widać końca strajków w Ryanair.

Fot. D. Tobór

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy