Włoska kolej przewiezie pasażerów Emirates

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
02 sierpnia 2018 09:07
12 komentarzy
Emirates i Trenitalia, włoski narodowy przewoźnik kolejowy, ogłosiły wczoraj (01.08) nową umowę code-share, w ramach której do sieci połączeń dubajskiej linii dołączy 27 stacji kolejowych we Włoszech.
Reklama

W ramach jednego biletu kolejowo-lotniczego, podróżni linii Emirates będą mogli z czterech włoskich miast do których latają linie Emirates - Bolonii, Mediolanu, Rzymu i Wenecji - dotrzeć do 16 miast na pokładach nowoczesnych i szybkich pociągów Trenitalii (m.in. Pendolino).

- Umowa code-share z firmą Trenitalia otwiera nowe możliwości dla naszych klientów i uzupełnia naszą ofertę w Bolonii, Mediolanie, Rzymie i Wenecji. Dzięki Trenitalii podróżowanie na Daleki Wschód z Foggii lub do Padwy z Sydney nigdy nie było łatwiejsze - powiedział Hubert Frach, starszy wiceprezes Emirates ds. operacji komercyjnych.


Klienci linii mogą już dokonywać rezerwacji biletów w ramach nowej umowy code-share. Miejsca dla pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes będą automatycznie rezerwowane w klasie pierwszej w pociągach Trenitalia.

Lista włoskich stacji kolejowych objętych partnerstwem Emirates-Trenitalia wygląda następująco:

Klienci Emirates będą mogli korzystać z pociągów Trenitalia bez konieczności wymiany karty pokładowej na osobny bilet. Podobnie jak w przypadku lotu, zostaną im przypisane numery miejsc. Na bilecie będzie także wskazany numer wagonu.

Bilety Trenitalia zostaną zarezerwowane w klasie, która odpowiada klasie podróży na bilecie Emirates. Po przedstawieniu kart pokładowych, pasażerowie pierwszej klasy Emirates uzyskają również dostęp do saloników biznesowych, jeśli te będą przez Trenitalię oferowane na konkretnym dworcu.

Limity bagażowe Emirates będzie obowiązywać także w przypadku podróży pociągiem. Pasażerowie będą musieli odebrać nadane bagaże z hali przylotów na lotnisku i zabrać je na dworzec kolejowy.

Fot. Emirates

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_025f6 2018-08-06 17:06   
gość_025f6 - Profil gość_025f6
gość_26007: MUC to akurat jeden z kilku przypadków, gdzie radzą sobie bez tego. Ale zauważ, że mnóstwo większych lotnisk (np. FRA, AMS, CDG, OSL, VIE itd.) posiada większą liczbę peronów i/lub jest stacją przelotową. To drugie może być szczególnie ważne w kontekście zasilenia lotniska dalekobieżnymi połączeniami kolejowymi - a co za tym idzie - możliwości wprowadzenia podobnych CS jak w tym artykule EK i TI.
gość_26007 2018-08-05 15:44   
gość_26007 - Profil gość_26007
Po co więcej peronów? Lotnisko monachijskie, znacznie większe od WAW ma tez tylko jeden peron z dwoma torami i jakoś wystarcza...
gość_6f385 2018-08-05 13:57   
gość_6f385 - Profil gość_6f385
gość_d7579: Ale z jednym biletem nie byłoby problemu, gdyby w WAW była stacja przelotowa (lub przynajmniej mająca więcej peronów) - i tu zaczyna się "niedasizm". Tym bardziej, że teraz przez pomysły pokroju CPK już na pewno takowej nie stworzą...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama