×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Włoska kolej przewiezie pasażerów Emirates


Emirates i Trenitalia, włoski narodowy przewoźnik kolejowy, ogłosiły wczoraj (01.08) nową umowę code-share, w ramach której do sieci połączeń dubajskiej linii dołączy 27 stacji kolejowych we Włoszech.W ramach jednego biletu kolejowo-lotniczego, podróżni linii Emirates będą mogli z czterech włoskich miast do których latają linie Emirates - Bolonii, Mediolanu, Rzymu i Wenecji - dotrzeć do 16 miast na pokładach nowoczesnych i szybkich pociągów Trenitalii (m.in. Pendolino).

- Umowa code-share z firmą Trenitalia otwiera nowe możliwości dla naszych klientów i uzupełnia naszą ofertę w Bolonii, Mediolanie, Rzymie i Wenecji. Dzięki Trenitalii podróżowanie na Daleki Wschód z Foggii lub do Padwy z Sydney nigdy nie było łatwiejsze - powiedział Hubert Frach, starszy wiceprezes Emirates ds. operacji komercyjnych.


Klienci linii mogą już dokonywać rezerwacji biletów w ramach nowej umowy code-share. Miejsca dla pasażerów klasy pierwszej i klasy biznes będą automatycznie rezerwowane w klasie pierwszej w pociągach Trenitalia. 

Lista włoskich stacji kolejowych objętych partnerstwem Emirates-Trenitalia wygląda następująco:

Klienci Emirates będą mogli korzystać z pociągów Trenitalia bez konieczności wymiany karty pokładowej na osobny bilet. Podobnie jak w przypadku lotu, zostaną im przypisane numery miejsc. Na bilecie będzie także wskazany numer wagonu.

Bilety Trenitalia zostaną zarezerwowane w klasie, która odpowiada klasie podróży na bilecie Emirates. Po przedstawieniu kart pokładowych, pasażerowie pierwszej klasy Emirates uzyskają również dostęp do saloników biznesowych, jeśli te będą przez Trenitalię oferowane na konkretnym dworcu.

Limity bagażowe Emirates będzie obowiązywać także w przypadku podróży pociągiem. Pasażerowie będą musieli odebrać nadane bagaże z hali przylotów na lotnisku i zabrać je na dworzec kolejowy. 

Fot. Emirates
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie