×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France-KLM poszerza współpracę z Air Europa


Francusko-holenderski holding Air France-KLM zamierza wzmocnić współpracę z hiszpańską linią Air Europa poprzez zawarcie umowy joint-venture. Dotychczasowe porozumienie opierało się na umowie typu codeshare.


KLM i Air Europa rozpoczęły współpracę w zakresie codeshare w 2002 r., a dziś wspólnymi kodami objętych jest 19 tras obsługiwanych przez obu przewoźników. Air France partnerstwo z hiszpańską linią podpisało rok później, ale porozumienie obejmuje obecnie 21 europejskich tras. Od 2007 roku wszystkie trzy linie są członkami jednego sojuszu - SkyTeam.


Przygotowywana umowa ma umożliwić obu stronom wprowadzenie szeregu zmian na lotach między Europą a Ameryką Południową.

- Zawarcie umowy joint-venture z Air Europa zapewni nam nowe możliwości poszerzenia oferty na trasach między Europą a Ameryką Środkową i Południową. Dążymy do tego, aby poprawić obecną pozycję na tych rynkach i zaoferować klientom więcej korzyści wraz z naszym długoletnim partnerem Air Europa - powiedział Frédéric Gagey, dyrektor generalny Air France-KLM.

Jesteśmy dumni z tego, że umacniamy i rozwijamy relacje z Air France-KLM i będziemy współpracować w ramach nowego projektu. Jesteśmy przekonani, że ten sojusz zapewni ogromne korzyści obu liniom lotniczym, a także przyniesie wiele możliwości podróży naszym klientom - powiedział Javier Hidalgo, dyrektor generalny Globalia.

fot. Mirosław Pachowiczgość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie