Air France-KLM poszerza współpracę z Air Europa

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
02 sierpnia 2018 08:45
1 komentarz
Francusko-holenderski holding Air France-KLM zamierza wzmocnić współpracę z hiszpańską linią Air Europa poprzez zawarcie umowy joint-venture. Dotychczasowe porozumienie opierało się na umowie typu codeshare.
Reklama

KLM i Air Europa rozpoczęły współpracę w zakresie codeshare w 2002 r., a dziś wspólnymi kodami objętych jest 19 tras obsługiwanych przez obu przewoźników. Air France partnerstwo z hiszpańską linią podpisało rok później, ale porozumienie obejmuje obecnie 21 europejskich tras. Od 2007 roku wszystkie trzy linie są członkami jednego sojuszu - SkyTeam.


Przygotowywana umowa ma umożliwić obu stronom wprowadzenie szeregu zmian na lotach między Europą a Ameryką Południową.

- Zawarcie umowy joint-venture z Air Europa zapewni nam nowe możliwości poszerzenia oferty na trasach między Europą a Ameryką Środkową i Południową. Dążymy do tego, aby poprawić obecną pozycję na tych rynkach i zaoferować klientom więcej korzyści wraz z naszym długoletnim partnerem Air Europa - powiedział Frédéric Gagey, dyrektor generalny Air France-KLM.

- Jesteśmy dumni z tego, że umacniamy i rozwijamy relacje z Air France-KLM i będziemy współpracować w ramach nowego projektu. Jesteśmy przekonani, że ten sojusz zapewni ogromne korzyści obu liniom lotniczym, a także przyniesie wiele możliwości podróży naszym klientom - powiedział Javier Hidalgo, dyrektor generalny Globalia.

fot. Mirosław Pachowicz
Reklama

Ostatnie komentarze

spooks 2018-08-05 12:34   
spooks - Profil spooks
Oni dopiero poszerzają a LOT już lata ich samolotami ;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama