×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JAL oraz China Eastern zawiązują joint-venture


Linie lotnicze JAL - Japan Airlines z Japonii oraz China Eastern Airlines z Chin ogłosiły, iż zawiążą joint-venture obowiązujące pomiędzy oboma krajami.


Nowe porozumienie stanowi rozwinięcie funkcjonującej obecnie współpracy code share. Przewoźnicy już teraz posiadają szeroką siatkę połączeń code share oraz honorują statusy swoich programów lojalnościowych. 


Zgodnie z zapowiedzią, dzięki partnerstwie joint-venture, JAL oraz China Eastern będą mogły wspólnie koordynować rozkład połączeń, sprzedaż oraz inne działania operacyjne. Porozumienie obowiązywałoby na lotach pomiędzy Chinami i Japonią, jak również na połączeniach krajowych wykonywanych przez każdego z przewoźników. 

Ogłoszone porozumienie jest pierwszą w historii umową joint-venture zawiązaną pomiędzy przewoźnikami z Chin i Japonii.


Według wyliczeń ch-aviation, obaj przewoźnicy posiadają ponad 30 proc. udział w rynku połączeń lotniczych pomiędzy oboma krajami, z czego same linie lotnicze China Eastern maja prawie 22 proc. udziałów w tym rynku. 

Linie lotnicze China Easter obsługują 242 loty tygodniowo do 15 portów lotniczych w Japonii. JAL wykonuje 98 lotów tygodniowo do 6 lotnisk w Japonii oraz 14 lotów w tygodniu do Hongkongu. 

fot. Tomasz Śniedziewskigość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie