MSZ: Poprawia się stan bezpieczeństwa w Tunezji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 lipca 2018 09:04
Polskie MSZ wydało w połowie lipca nowy komunikat w sprawie bezpieczeństwa w Tunezji. Mimo poprawiającej się sytuacji, nadal jednak utrzymano ostrzeżenie przed podróżą.
Reklama

- Należy podkreślić, że miejscowe siły bezpieczeństwa podejmują zdecydowane działania i od 2016 roku nie doszło w Tunezji do zamachu terrorystycznego wymierzonego w turystów. Niemniej jednak, w ocenie MSZ, zagrożenie zamachami terrorystycznymi utrzymuje się na terenie całego kraju - głosi informacja na stronie polakzagranicą.msz.gov.pl.

Dodatkowo zwraca się uwagę na ciągle możliwe niepokoje społeczne i rozruchy, w szczególności w środkowej, zachodniej i południowej części Tunezji. Z tego powodu odradza się podróże do dwóch regionów, które wyznacza: od zachodu - linia miast: El Aioun/Babouch - Jendouba - Sbeitla z Parkiem Narodowym Jetel Mghill-Tozeur włącznie oraz - od południa - linia miast: Touzeur - Douz - Ksar Oulen Soltane - Zarzis.


Podróżni z Polski, którzy chcą wybrać się do Tunezji powinni skorzystać ze zorganizowanych wyjazdów grupowych, najlepiej w renomowanych i sprawdzonych biurach podróży. Należy wybierać hotele o wysokim standardzie, z własną ochroną oraz wydzieloną plażą. Zaleca się także zakupienie polisy gwarantującą pobyt w prywatnych klinikach.

Polski MSZ przypomina także, że od czasów zamachów w 2015 r. w kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Może on być czasowo zawieszany. Dodatkowo strefy przemysłowe i strategiczne objęto specjalnymi restrykcjami, w związku z tym wstęp oraz fotografowanie w ich otoczeniu jest surowo zakazane.

fot. Dennis Jarvis
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama