×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


MSZ: Poprawia się stan bezpieczeństwa w Tunezji


Polskie MSZ wydało w połowie lipca nowy komunikat w sprawie bezpieczeństwa w Tunezji. Mimo poprawiającej się sytuacji, nadal jednak utrzymano ostrzeżenie przed podróżą.


- Należy podkreślić, że miejscowe siły bezpieczeństwa podejmują zdecydowane działania i od 2016 roku nie doszło w Tunezji do zamachu terrorystycznego wymierzonego w turystów. Niemniej jednak, w ocenie MSZ, zagrożenie zamachami terrorystycznymi utrzymuje się na terenie całego kraju - głosi informacja na stronie polakzagranicą.msz.gov.pl.

Dodatkowo zwraca się uwagę na ciągle możliwe niepokoje społeczne i rozruchy, w szczególności w środkowej, zachodniej i południowej części Tunezji. Z tego powodu odradza się podróże do dwóch regionów, które wyznacza: od zachodu - linia miast: El Aioun/Babouch - Jendouba - Sbeitla z Parkiem Narodowym Jetel Mghill-Tozeur włącznie oraz - od południa - linia miast: Touzeur - Douz - Ksar Oulen Soltane - Zarzis.


Podróżni z Polski, którzy chcą wybrać się do Tunezji powinni skorzystać ze zorganizowanych wyjazdów grupowych, najlepiej w renomowanych i sprawdzonych biurach podróży. Należy wybierać hotele o wysokim standardzie, z własną ochroną oraz wydzieloną plażą. Zaleca się także zakupienie polisy gwarantującą pobyt w prywatnych klinikach.

Polski MSZ przypomina także, że od czasów zamachów w 2015 r. w kraju obowiązuje stan wyjątkowy. Może on być czasowo zawieszany. Dodatkowo strefy przemysłowe i strategiczne objęto specjalnymi restrykcjami, w związku z tym wstęp oraz fotografowanie w ich otoczeniu jest surowo zakazane. 

fot. Dennis Jarvisgość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie