Vincent Hodder pokieruje linią lotniczą LEVEL

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
27 lipca 2018 09:17
6 komentarzy
Prezesem niskokosztowej linii dalekiego zasięgu LEVEL zostanie Vincent Hodder. O mianowaniu nowego szefa poinformowała grupa International Airlines Group (IAG), która jest właścicielem tego nowego przewoźnika.
Reklama
IAG ogłosiła 25 lipca br., że Vincent Hodder zostanie prezesem linii lotniczej LEVEL. Nowy prezes ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży lotniczej. Pracował w takich liniach jak Jetstar w Australii i Azji, czy VivaAerobus w Meksyku. Przed nominacją na prezesa LEVEL Hodder piastował stanowisko dyrektora ds. strategii w brytyjskiej linii lotniczej Flybe. Hooder jest absolwentem Uniwersytetu w Melbourne i posiada dyplom MBA wydany przez Melbourne Business School.

- LEVEL to start-up, który już cieszy się wielkim sukcesem. Będąc czymś więcej niż nową marką na mapie lotnictwa cywilnego. LEVEL to innowacyjna koncepcja, która pozwala klientom zachować kontrolę nad tym, jak podróżują, w najbardziej przystępnej cenie. Jestem zachwycony dołączeniem do zespołu. - powiedział po nominacji Hodder.


Linia lotnicza LEVEL rozpoczęła loty w czerwcu 2017 r . Jej główną bazą jest lotnisko w Barcelonie z którego lata do Bostonu, Buenos Aires, Los Angeles i San Francisco. Ostatnio LEVEL zainaugurował loty długodystansowe z Paryża-Orly do Montrealu i Pointe-à-Pitre, a we wrześniu ruszą rejsy do Newark i Fort-de-France. W 2019 r. przewoźnik powinien mieć już siedem samolotów Airbus A330-200, z których dwa będą stacjonować na Orly. LEVEL jest piątą linią lotniczą grupy IAG, obok Aer Lingus, British Airways, Iberii i Vueling.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_136e7 2018-08-01 10:30   
gość_136e7 - Profil gość_136e7
gość_b4d99, nie zgodze sie z Toba, bo cena biletu nie jest wyznacznikiem, czy linia to low cost czy ultra. decyduje ilosc uslug za ktore, trzeba dodatkowo placic. wystarczy się przeleciec levelem na a330 i zobaczyc, ze linia z ultra low costem nie ma nic wspolnego a w niektorych aspektach nawet trudno ja zaliczyc do lowcosta. IFE, fotele, seat pitch itp maja w standardzie powiedziałbym nawet lepszym niż niektóre linie tradycyjne. juz nie mowiac o tym, ktory ULCC umozliwia darmowa odprawe na lotnisku.
gość_b4d99 2018-07-29 20:46   
gość_b4d99 - Profil gość_b4d99
Vueling jest low costem a Level ultra low costem. Wystarczy spojrzeć na ceny. Level ma 2-3 krotnie niższe - na poziomie Ryanair i Wizzair.
Vueling jest bardziej na poziomie Norwegiana i Easy Jeta.
Pytanie czy IAG nie uznało że w tej wyższej klasie cenowej będzie trudno przetrwać czy rozwijać się i czy nie lepiej zejść do ultra aby rosnąć. Również full service carriers mają już ofertę cenową na poziomie Easy jet czy Norwegiana (Transavia, Eurowings). W tym kawałku rynku robi się tłoczno.

Vueling rzeczywiście nie jest jakościowo rewelacyjny. Być może Level go w pewnym momencie zastąpi.
BA850 2018-07-27 12:22   
BA850 - Profil BA850
@gość_624fe: też mnie to dziwi - pewnie chcą sprawdzić, jak marka LEVEL się sprzeda w porównaniu z Vuelingiem, który nie ma dobrej renomy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy