×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT wyleasinguje do bazy w Budapeszcie airbusa A330 od Air Europa


LOT wyleasinguje szerokokadłubowego airbusa A330-200 od linii lotniczych Air Europa. Maszyna będzie obsługiwała połączenia transatlantyckie z Budapesztu.


Polski przewoźnik pozyska maszynę wraz z załogą (wet-lease). Samolot od 4 sierpnia br. rozpocznie wykonywanie operacji z Budapesztu do Nowego Jorku oraz Chicago. Z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że szerokokadłubowy airbus będzie obsługiwał rejsy do 2 września. 

Na pokładzie airbusa A330-200 linii Air Europa będzie mogło podróżować łącznie 299 pasażerów. W klasie ekonomicznej znajduje się 275 miejsc w układzie 2-4-2. W klasie biznes umieszczono 24 fotele angle-flat o znacznym kącie odchylenia oparcia, w układzie 2-2-2. 


Air Europa jest trzecim pod względem wielkości przewoźnikiem z Hiszpanii, należącym do aliansu lotniczego SkyTeam. Obecnie we flocie przewoźnika znajduje się ponad 10 airbusów A330. Samoloty tego typu w barwach Air Europa są sukcesywnie zastępowane boeingami 787. 

fot. Carlos Menendez San Juan (Flickr/CC)

gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie