×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rusza pierwszy przetarg na projekt rozbudowy Lotniska Chopina


Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) ogłosiło przetarg nieograniczony na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę Lotniska Chopina. Jest to początek zapowiadanych inwestycji, które mają poprawić przepustowość największego polskiego portu lotniczego.


Oferenci mają czas na składanie dokumentacji do 28 sierpnia br. Przetarg składa się z dwóch zadań. Pierwsze z nich dotyczy opracowania kompleksowej wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z analizą bezpieczeństwa na rozbudowę i przebudowę infrastruktury lotniskowej w ramach PPSS5A PPS5B DK M3. Drugie zadanie dotyczy opracowania dokumentacji-kosztorysowej na PPS-15 wraz z pracami towarzyszącymi. 


W pierwszym zadaniu chodzi o modernizację stanowisk postojowych dla samolotów kodu C (np. B737) na płytach 5A i 5C oraz zaprojektowanie stanowiska dla samolotu kodu E (np. B787) i dwóch dla samolotów kodu C po północnej stronie drogi kołowania M3. 

Drugie zadanie ma stworzyć plan zbudowania pirsu południowego oraz nowej płyty postojowej i drogi kołowania wzdłuż dróg kołowania E2 i E3 wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie lotniska. 

Przy pierwszym zadaniu kryteria brane pod uwagę to termin realizacji zamówienia (30 proc. i cena (70 proc.). Wykonawca drugiego zadania zostanie wybrany na podstawie ceny (70 proc.), terminu opracowania dokumentacji prac rozbiórkowych (20 proc.) oraz terminu realizacji całości zamówienia (10 proc.). gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie