×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa ogłasza konkurs na wykorzystanie technologii blockchain


Hub Innowacyjności Lufthansy ogłosił, że przewoźnik uruchamia pierwszy na świecie konkurs na wykorzystanie technologii blockchain w lotnictwie. Dzięki Aviation Blockchain Challenge przewoźnik chce wdrożyć w życie potencjał oraz korzyści tej rozwijającej się technologii.


Ogłoszenie konkursu to odpowiedź Lufthansy na rosnący trend wykorzystywania technologii blockchain w coraz większej grupie branż. Konkurs Aviation Blockchain Challenge będzie realizowany przez Lufthansę w partnerstwie z firmą SAP.iO Foundry, zajmującą się sztuczną inteligencją oraz Machine learning, której celem jest oferowanie organizacjom rozwiązań biznesowych. 

"Chcemy przyciągnąć najbardziej utalentowanych na świecie przedsiębiorców działających w technologii blockchain, oferując im doskonałe środowisko do wymyślania i eksperymentowania z nowymi modelami biznesowymi. Połączenie ekosystemu innowacji Lufthansy wraz z ogromną znajomością branży wspólnie z dostępem do zasobów SAP Blockchain i wsparciem mentorskim, pozwoli wam umieścić wasz pomysł w centrum uwagi" - czytamy na oficjalnym blogu Aviation Blockchain Challenge. 

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach:
  • The Traveler Challenge
  • The Airline Challenge
  • The Supplier Challenge
Kolejne etapy są polem dla developerów do prezentowania swoich pomysłów związanych z technologią blockchain, które mogą przynieść korzyści branży lotniczej. Innowacje mogą dotyczyć takich aspektów jak optymalizacja przepływu danych w obrębie firmy, monitorowanie przepływu dokumentów, cyfryzacja lub zaproponowanie podróżnym korzyści przy rezerwacji biletów. 

Strona, na której można zgłaszać propozycje, otwarta będzie do 31 sierpnia. 

- Blockchain jest jedną z technologii, które w obecnym czasie zmieniają nasz świat. Systematycznie wdrażamy tę technologię w ramach naszej strategii cyfrowej dla Grupy Lufthansa. Wspólnie z naszym partnerem SAP cieszymy się, że w ramach Aviation Blockchain Challenge będziemy mogli dyskutować nad innowacyjnymi rozwiązaniami oraz inicjować eksperymenty - powiedział Thorsten Dirks, członek zarządu Lufthansa Group. 


Konkurs Lufthansy został ogłoszony kilka dni po tym, gdy Boeing zapowiedział nowy projekt opierający się na technologii blockchain. Amerykański producent będzie współpracował z SparkCognition w celu zaadoptowania blockchain w UAV tracking oraz przyznawaniu korytarzy powietrznych. 

- Jesteśmy w tym momencie historii, w którym postęp postęp technologiczny i trendy społeczne wymuszają na nas śmiałe rozwiązania i odmienny sposobów podróżowania - powiedział Greg Hysolp, dyrektor handlowy Boeinga tłumacząc decyzję o zainicjowaniu nowego projektu. 

fot. Tomasz Śniedziewski 
gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie