Lufthansa ogłasza konkurs na wykorzystanie technologii blockchain

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
25 lipca 2018 08:46
Hub Innowacyjności Lufthansy ogłosił, że przewoźnik uruchamia pierwszy na świecie konkurs na wykorzystanie technologii blockchain w lotnictwie. Dzięki Aviation Blockchain Challenge przewoźnik chce wdrożyć w życie potencjał oraz korzyści tej rozwijającej się technologii.
Reklama

Ogłoszenie konkursu to odpowiedź Lufthansy na rosnący trend wykorzystywania technologii blockchain w coraz większej grupie branż. Konkurs Aviation Blockchain Challenge będzie realizowany przez Lufthansę w partnerstwie z firmą SAP.iO Foundry, zajmującą się sztuczną inteligencją oraz Machine learning, której celem jest oferowanie organizacjom rozwiązań biznesowych.

"Chcemy przyciągnąć najbardziej utalentowanych na świecie przedsiębiorców działających w technologii blockchain, oferując im doskonałe środowisko do wymyślania i eksperymentowania z nowymi modelami biznesowymi. Połączenie ekosystemu innowacji Lufthansy wraz z ogromną znajomością branży wspólnie z dostępem do zasobów SAP Blockchain i wsparciem mentorskim, pozwoli wam umieścić wasz pomysł w centrum uwagi" - czytamy na oficjalnym blogu Aviation Blockchain Challenge.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach:
  • The Traveler Challenge
  • The Airline Challenge
  • The Supplier Challenge
Kolejne etapy są polem dla developerów do prezentowania swoich pomysłów związanych z technologią blockchain, które mogą przynieść korzyści branży lotniczej. Innowacje mogą dotyczyć takich aspektów jak optymalizacja przepływu danych w obrębie firmy, monitorowanie przepływu dokumentów, cyfryzacja lub zaproponowanie podróżnym korzyści przy rezerwacji biletów.

Strona, na której można zgłaszać propozycje, otwarta będzie do 31 sierpnia.

- Blockchain jest jedną z technologii, które w obecnym czasie zmieniają nasz świat. Systematycznie wdrażamy tę technologię w ramach naszej strategii cyfrowej dla Grupy Lufthansa. Wspólnie z naszym partnerem SAP cieszymy się, że w ramach Aviation Blockchain Challenge będziemy mogli dyskutować nad innowacyjnymi rozwiązaniami oraz inicjować eksperymenty - powiedział Thorsten Dirks, członek zarządu Lufthansa Group.


Konkurs Lufthansy został ogłoszony kilka dni po tym, gdy Boeing zapowiedział nowy projekt opierający się na technologii blockchain. Amerykański producent będzie współpracował z SparkCognition w celu zaadoptowania blockchain w UAV tracking oraz przyznawaniu korytarzy powietrznych.

- Jesteśmy w tym momencie historii, w którym postęp postęp technologiczny i trendy społeczne wymuszają na nas śmiałe rozwiązania i odmienny sposobów podróżowania - powiedział Greg Hysolp, dyrektor handlowy Boeinga tłumacząc decyzję o zainicjowaniu nowego projektu.

fot. Tomasz Śniedziewski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama