×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amsterdam: Ruch urósł w czerwcu


Z lotniska w Amsterdamie skorzystało w czerwcu br. 6,39 mln podróżnych. To o 3,8 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.


Na trasach europejskich odprawiono 4,55 mln osób (+2,0 proc.), przy czym najbardziej ruch urósł do Turcji (+18 proc.). Z kolei w segmencie połączeń kontynentalnych zarejestrowano 1,82 mln pasażerów (+8,4 proc.). Liderami wzrostu były: Egipt (+50 proc.), Maroko (+30 proc.) oraz Ameryka Południowa (w szczególności Brazylia i Chile, gdzie przybyło ponad 20 proc. podróżnych).

Średni współczynnik wypełnienia pokładów samolotów operujących na amsterdamskie lotnisko wzrósł o 2,1 pkt proc. do poziomu 88,3 proc. O 1,7 proc. spadła za to liczba osób przesiadających się.


W omawianym okresie w porcie Schiphol przeładowano 143,6 tys. ton cargo (-3,5 proc.) oraz 1,7 tys. ton poczty (-24,1 proc.). Obsłużono także 43,5 tys. startów i lądowań (-1,2 proc.).

Wszystkie wyniki porównywane są w ujęciu rok do roku.

fot. mat. prasowe 


gość_adad5 - Profil
gość_adad5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie